کد خبر: 136707 A

پایان حکومت مسی؛

رونالدو توانست بر سیطره لیونل مسی بر فوتبال جهان که ۴ سال اخیر به طور پیاپی توپ طلا را تصاحب کرد پایان دهد.

ایلنا: برای دومین بار توپ طلای فوتبال جهان به ستاره پرتغالی رئال مادرید رسید.

به گزارش ایلنا، امشب طی مراسمی در زوریخ سوئیس، برترین‌های فوتبال دنیا در سال ۲۰۱۳ انتخاب شدند که کریستیانو رونالدو، به عنوان بهترین فوتبالیست دنیا انتخاب شد تا برای دومین بار در طول دوران بازیگری خود توپ طلا را از آن خود کند. کریستیانو رونالدو توانست بر سیطره لیونل مسی بر فوتبال جهان که ۴ سال اخیر به طور پیاپی توپ طلا را تصاحب کرد پایان دهد.

برنده جایزه پوشکاش:زلاتان ابراهیموویچ

برترین بازیکن زن:نادینه آنگرر، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال زنان آلمان

برترین مربی زن:سیلویا ناید، سرمربی تیم ملی فوتبال زنان آلمان

رونالدو: اوزه‌بیو رانبایدفراموش کرد

رونالدو در حالیکه بسیار خوشحال به نظر می‌رسید، گفت: هیچ حرفی نمی‌تواند این لحظه را توصیف کند. اول از همه از تمامی هم‌تیمی‌هایم بسیار تشکر می‌کنم چه در باشگاه و چه در تیم ملی. بدون تلاش‌های آنها من به این جایزه نمی‌رسیدم. من بسیار خوشحالم و بسیار سخت بتوان این جایزه را برد. باید از همه افرادی که در سطح شخصی با آنها در تماس بوده‌ام هم تشکر کنم. نباید اوزه‌بیو را هم فراموش کرد. نامزدم، دوستانم، پسرم. این لحظه‌ای بسیار احساسی است. آنچه می‌توانم بگویم این است که از همه شما که درگیر بوده‌اید تشکر می‌کنم. اگر کسی را فراموش کرده‌ام معذرت می‌خواهم، اما فعلا عمیقا تحت تاثیر قرار گرفته‌ام.

هاینکس برنده جایزه مربی سال ۲۰۱۳

یوپ هاینکس پس از دریافت این جایزه گفت: بی‌نهایت خوشحالم این‌جا آمده‌ام تا جایزه را بگیرم. این برای من بسیار عالی است که این جایزه را در انتهای دوران مربی‌گری‌ام دریافت کنم. معمولا در ورزش‌های تیمی سخت بتوان اوضاع را چنین کنار هم قرار داد. این کار را تنها من انجام ندادم، بلکه این کار کل باشگاه بایرن مونیخ و افرادی بود که در این دوره با من همکاری کردند. ما از نعمت بازیکنان در کلاس جهانی بهره‌مند بودیم و آنها عملکردی عالی داشتند. کادر مربی‌گری هم البته تاثیر خود را گذاشتند. می‌خواهم از همه تشکر کنم که همکاری کردند و کمک کردند که این تیم برنده را بسازیم.

جایزه بازی جوانمردانه به افغان‌ها رسید

فیفا این جایزه را به خاطر پیشرفت قابل توجه افغان‌ها در سال ۲۰۱۳ و توسعه فوتبال در این کشور به آنها اهدا کرد. افغان‌ها در رقابت با یک کشور آسیایی دیگر، ازبکستان، به این جایزه دست پیدا کردند.

آلمان بایرن مونیخ تیم ملی فوتبال جهان رقابت سرمربی تیم ملی فوتبال فوتبال فیفا لیونل مسی طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر