کد خبر: 139741 A

در شهر سائوپائولو؛

معترضان در شهر «سائوپائولو» در حالی که پرچم‌های برزیل را در دست داشتند، شعار می‌دادند: «هیچ بازی جام جهانی نباید در برزیل برگزار شود.»

صد‌ها معترض برزیلی به نشانه مخالفت با برگزاری بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۴ در این کشور به خیابان‌ها آمدند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، معترضان در شهر سائوپائولو در حالیکه پرچم‌های برزیل را در دست داشتند، شعار می‌دادند: هیچ بازی جام‌جهانی نباید در برزیل برگزار شود.

این تظاهرات بعد از مدتی به خشونت کشیده شده و به درگیری با پلیس منجر شد. تظاهرکنندگان یک خودروی شخصی را به آتش کشیده و به خودروهای پلیس و ساختمان بانک‌ها حمله کردند. پلیس اقدام به بازداشت ۱۲۸ معترض کرده است.

تظاهرکنندگان که تعداد آن‌ها حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر تخمین زده شده، به هزینه بالای برگزاری جام جهانی فوتبال در برزیل اعتراض داشتند. جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۴ در ۱۲ شهر برزیل برگزار خواهد شد.

لئوناردو پلگیرینی یکی از تظاهرکنندگان به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: این پول باید برای ارتقای بهداشت، آموزش، حمل و نقل و مسکن هزینه شود.

مقام‌های محلی برای پیشگیری از بروز خشونت‌های بیشتر، بعضی از جشن‌های ۴۶۰ سالگی این شهر را لغو کردند. تظاهرات مشابهی در دیگر شهرهای برزیل از جمله ریو دو ژانیرو برگزار شد. گروهی از مردم برزیل نیز در شبکه اجتماعی تویتر به برگزاری جام جهانی اعتراض کردند.

سال گذشته میلیون‌ها نفر از شهروندان برزیل با تظاهرات سراسری در این کشور نسبت به ضعیف بودن خدمات و زیرساخت‌ها و هزینه بالای مسابقات جام جهانی فوتبال اعتراض کردند.

دیلما روسف رئیس‌جمهوری برزیل در واکنش به این اعتراض‌ها، از اختصاص ۲۵ میلیارد دلار برای ارتقای خدمات حمل و نقل عمومی خبر داد.

بازی برزیل پول جام جهانی حمل و نقل حمل و نقل عمومی خشونت دلار فرانسه فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر