کد خبر: 214451 A

فوتبال‌جوانان آسیا - میانمار؛

میانمار به عنوان میزبان مسابقات قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا با برتری یک بر صفر مقابل امارات برای نخستین بار از سال ۱۹۷۰ به نیمه نهایی صعود کرد تا برای اولین بار راهی جام جهانی زیر ۲۰ سال شود.

تیم‌های ملی فوتبال جوانان میانمار، کره‌شمالی، قطر و ازبکستان به عنوان ۴ نماینده آسیا سهمیه حضور در مسابقات تجام‌جهانی زیر ۲۰ سال ۲۰۱۵ را کسب کردند.

به گزارش ایلنا، این ۴ تیم با صعود به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا، حضور خود در جام‌جهانی زیر ۲۰ سال را قطعی کردند. از این میان تیم میانمار به عنوان میزبان قهرمانی زیر ۱۹سال آسیا با برتری یک بر صفر مقابل امارات برای نخستین بار از سال ۱۹۷۰ به نیمه نهایی صعود کرد تا برای اولین بار راهی جام جهانی زیر ۲۰ سال شود.

کره‌شمالی هم که در جام جهانی ۲۰۱۳ ترکیه حضور نداشت، بعد از پیروزی ۵ بر ۴ در ضربات پنالتی مقابل ژاپن به نیمه نهایی صعود کرده، اما ازبکستان که در دو دوره جام‌های جهانی ۲۰۰۳ و ۲۰۰۹ بازی کرده بود، موفق شد تایلند را ۲ بر یک شکست داده و برای دومین دوره متوالی جواز صعود به این رقابت‌ها را کسب کند.

ازبکستان در جام جهانی دوره گذشته که در سال ۲۰۱۳ به میزبانی ترکیه برگزار شد، با عملکرد خوبی که از خود به نمایش گذاشت توانست به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند، اما در این مرحله مغلوب تیم فرانسه شد که در نهایت عنوان قهرمانی را کسب کرد. همچنین قطر با نتیجه ۴ بر ۲ تیم چین را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت.

در ادامه مسابقات قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا روز دوشنبه میانمار با قطر بازی می‌کند در حالیکه کره‌شمالی نیز به مصاف تیم ازبکستان خواهد رفت. فینال این رقابت ها روز ۲۳ اکتبر(۱ آبان) برگزار می‌شود.

بازی تایلند جام جهانی چین رقابت عنوان قهرمانی فرانسه قطر کره شمالی نیمه نهایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر