کد خبر: 235017 A

سیتی ۱ گل برای صدرنشینی کم آ‌ورد؛

منچسترسیتی با این پیروزی پس از این پیروزی با کسب ۳۹ امتیاز از ۱۷ بازی و با تفاضل گل ۲۲ پس از چلسی که با همین امتیاز از ۱۶ بازی و تفاضل گل ۲۳ صدرنشین لیگ برتر فوتبال انگلستان است، در رده دوم قرار گرفتند.

دیدار تیم‌های منچسترسیتی و کریستال پالاس در افتتاحیه هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال انلگستان با برتری ۳ بر صفر میزبان به پایان رسید تا شاگردان پلگیرینی برای صدرنشینی موقت تنها یک گل کم بیاورند.

به گزارش ایلنا، این دیدار که در ورزشگاه اتحاد و به میزبانی سیتی برگزار شد با برتری کامل شاگردان پلگیرینی همراه بود. طلایی‌ترین فرصت بازیکنان سیتی که بدون آگوئر و ژکو به مصاف کریستال پالاس رفته بودند، در لحظات پایانی نیمه نخست شکل گرفت. دقیقه ۴۴ همکاری یحیی توره و سیلوا پشت محوطه جریمه کریستال پالاس به یک پاس عمقی روی خط شش قدم دروازه مهمان ختم شد اما زابالاتا در حالیکه تنها اسپرونی را پیش رو داشت، با یک ضربه چیپ توپ را از بالای سر سنگربان پالاس به کنار دروازه این تیم فرستاد. یک دقیقه بعد توپ ارسالی روی دروازه کریستال پالاس از مقابل سر جیمز میلنر عبور کرد تا دروازه مهمان در نیمه نخست بسته بماند.

فیل داود داور این دیدار در نیمه نخست به الکساندر کولاروف از سیتی و جیسون یونچئون از پالاس کارت زرد نشان داد. با آغاز نیمه دوم، سیتی فشار را روی دروازه حریف زیاد کرد تا خیلی زود و در دقیقه ۴۹ دروازه پالاس را باز کند. پاس در عمق ناواس، باز هم مقابل دروازه به زابالتا رسید و این بازیکن با یک پاس رو به عقب موقعیت را در اختیار سیلوا قرار داد. ضربه نه چندان محکم مهاجم اسپانیایی سیتی با برخورد به اسکات داون، مدافع حریف تغییر جهت داد و از بالای سر اسپرونی به قعر دروازه شاگردان وارناک رفت.

سیتی پس از این گل بازهم به حملاتش ادامه داد و دقیقه ۵۵ جمیز میلنر روی یک ارسال زمینی می‌توانست برتری میزبان را دوبرابر کند اما دروازه بان پالاس اجازه گلزنی را به بازیکن ملی پوش سیتی نداد. ۶ دقیقه بعد از این صحنه، ارسال زمینی کولارف از نزدیکی نقطه کرنر سمت راست دروازه کریستال پالاس مقابل دروازه به سیلوا رسید تا او با یک بغل پای ساده، خودش و تیمش را دوگله کند.

چند دقیقه بعد جیمز مک آرتور روی ارسال بولاسی دروازه جو هارت را با ضربه سر باز کرد اما کمک داور به اشتباه این گل سالم بازیکن ایرلندی پالاس را آفساید اعلام کرد. بلافاصله پس از این صحنه پلگرینی فرانک لمپارد را به جای سیلوا در ترکیب تیمش قرار داد، تا زننده گل‌های میزبان، لنگ لنگان زمین مسابقه را ترک کند.

دقیقه ۸۰ سیتی، جیمز میلنر روی یک ضد حمله صاحب یک پاس عمقی در محوطه جریمه پالاس شد. شماره ۷ با یک پاس کوتاه یحیی توره را صاحب توپ کرد و ضربه محکم این بازیکن در حالی که تعادل هم نداشت با اصابت به تیر عمودی دروازه به گل سوم فیروزه‌ای پوشان منچستر بدل شد. میلنر پس از این گل جای خود را به فرناندینیو داد. این بازیکن چند دقیقه بعد با آرنج به صورت ژرنیاک بازیکن پالاس کوبید اما صحنه از چشم داور مسابقه دور ماند. سینکلر‌ آخرین بازیکن تعویضی سیتی بود که جانشین سمیرنصری در زمین شد.

در وقت‌های تلف شده، چیزی نمانده بود که دمیکلیس، مدافع سیتی روی ارسال مهاجمان کریستال پالاس یک گل به خودی بزند اما تکل او مقابل دروازه جو هارت، توپ را به کرنر فرستاد تا بازی با همان سه گل به نفع منچستر سیتی به پایان برسد. داوید سیلوا در پایان به عنوان بهترین بازیکن مسابقه معرفی شد.

منچسترسیتی با این پیروزی پس از این پیروزی با کسب ۳۹ امتیاز از ۱۷ بازی و با تفاضل گل ۲۲ پس از چلسی که با همین امتیاز از ۱۶ بازی و تفاضل گل ۲۳ صدرنشین لیگ برتر فوتبال انگلستان است، در رده دوم قرار گرفتند. چلسی، دوشنبه اول دی در زمین استوک سیتی به میدان می‌رود و در صورت شکست شاگردان مورینیو در این بازی، منچستر سیتی صدرنشین لیگ برتر جزیره خواهد شد.

منچستر سیتی کریستال پالاس داوید سیلوا یحیی توره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر