کد خبر: 241923 A

برای سومین بار؛

رونالدو سال درخشانی را به همراه کهکشانی‌های مادریدی پشت سر گذاشته بود در این مراسم با ۳۷.۶۶ درصد آرا توپ طلا را از دستان تیری آنری ستاره فرانسوی پیشین آرسنال و بارسا دریافت کرد.

ستاره تیم ملی پرتغال و رئال مادرید برای سومین بار توپ طلای سال فیفا را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با پایان مراسم انتخاب بهترین‌های فوتبال جهان در سال ۲۰۱۴ کریستیانو رونالدو موفق شد برای سومین بار توپ‌طلا را از چنگ مسی و مانوئل نویر برباید.

رونالدو سال درخشانی را به همراه کهکشانی‌های مادریدی پشت سر گذاشته بود در این مراسم با ۳۷.۶۶ درصد آرا توپ طلا را از دستان تیری آنری ستاره فرانسوی پیشین آرسنال و بارسا دریافت کرد.

بعد از وی، لیونل مسی با ۱۵.۷۶ درصد آرا رتبه دوم را به خود اختصاص داد پس از ستاره آرژانتینی، مانوئل نویر هم با ۱۵.۷۲ درصد آرا عنوان سومی را کسب کرد. همچنین نادین کسلر نیز عنوان بهترین فوتبالیست زن سال ۲۰۱۴ را به خود اختصاص داد.

در کنار رونالدو که ۳گانه فیفا را به خود اختصاص داد، یوهان کرویف، میشل پلاتینی و مارکو فان باستن نیز هر کدام ۳ بار این جایزه را کسب کرده اند. کرایف در سال های ۱۹۷۱ و ۱۹۷۳ و ۱۹۷۴ با آژاکس و بارسلونا موفق شد ۳ جام فیفا را کسب کند. پلاتینی نیز با یوونتوس در سال های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۵ سه بار این عنوان را به خود اختصاص داد. همچنین فان باستن نیز با میلان در سال های ۱۹۸۸-۱۹۸۹ و ۱۹۹۲ سه توپ طلا را بالای سر برد.

تنها بازیکنی که تاکنون موفق شده ۴ بار توپ طلای سال فیفا را بالای سر ببرد لئو مسی است و حالا رونالدو یک توپ تا لئو فاصله دارد.

شاید ناکام ترین مرد مراسم ۲۰۱۴ فیفا کسی نبود جز مانوئل نویری که فصلی خیره کننده را با بایرن مونیخ با ربودن تمام جام های ممکن باشگاهی و همچنین قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴ پشت سر گذشت ولی حتی این جوایز هم برای کسب توپ طلا به این دروازه بان مطرح ژرمن ها کمکی نکرد.

رونالدو پس از دریافت توپ طلای فیفا تاکید کرد می خواهد با تمرین و تلاش به یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان تبدیل شود.

همچنین تیم منتخب سال ۲۰۱۴ فیفا نیز به این شرح انتخاب شد: نویر، تیاگو سیلوا، داوید لوئیز، سرجیو راموس، فیلیپ لام، تونی کروس، آنخل دی ماریا، آندرس اینیستا، آرین روبن، لیونل مسی و کریستیانو رونالدو

رونالدو توپ طلای فیفا 2014
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر