کد خبر: 238967 A

شکست عراق با دومین گل ملی آزمون؛

دقیقه ۵۶ سردار آزمون از آشفتگی خط دفاعی عراق نهایت استفاده را برد و پس از ربودن توپ از مدافعان این تیم، پا به توپ وارد محوطه جریمه شد و با یک ضربه فنی توپ را به قعر دروازه یاسین که به استقبال او آمده بود، فرستاد.

تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار تدارکاتی‌اش پیش از آغاز شانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا با تک گل سردار آزمون عراق را شکست داد. این دومین گل ملی آزمون به حساب می‌آید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دیدار دوستانه تیم‌های ملی ایران و عراق ساعت ۱۸ امروز به وقت محلی(۱۰:۳۰ به وقت تهران) در ورزشگاه وین بولمبوک و در حضور بیش از ۷ هزار تماشاگر که بیشتر ‌آن‌ها را تماشاچیان عراقی تشکیل می‌دادند، آغاز شد.

در نیمه نخست تیم ایران دو بخت مسلم گلزنی به دست آورد که توپ اول را وحید امیری در دقیقه ۲۱ از روی ۶ قدم به بالای دروازه فرستاد و چند دقیقه بعد شوت محکم همین بازیکن پس از دفع ناقص علی یاسین، دروازه‌بان عراق در چند قدمی دروازه خالی به وریا غفوری رسید اما شماره ۱۱ ایران قدر این ریباند طلایی را ندانست و توپ را به طرز عجیبی از مقابل دروازه خالی به آسمان کوبید.

نیمه دوم با برتری نسبی تیم ایران آغاز شد و دقیقه ۵۵ سروش رفیعی روی یک ضربه ایستگاهی توپ خطرناکی روی دروازه عراق فرستاد که یاسین آن را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۵۶ سردار آزمون از آشفتگی خط دفاعی عراق نهایت استفاده را برد و پس از ربودن توپ از مدافعان این تیم، پا به توپ وارد محوطه جریمه شد و با یک ضربه فنی توپ را به قعر دروازه یاسین که به استقبال او آمده بود، فرستاد.

دقیقه ۶۱ محسن فروزان جانشین علیرضا بیرانوند در سنگر تیم ایران شد اما هنوز یک دقیقه از این تعویض نگذشته بود که توپ ارسالی بازیکنان عراق در محوطه جریمه به دست مهرداد پولادی که با یونس محمود یارگیری کرده بود، ‌ برخورد کرد. داور این صحنه را پنالتی تشخیص داد و خود محمود پشت توپ ایستاد اما ضربه چیپ کاپیتان عراق از بالاید دروازه ایران به بیرون رفت.

عراقی‌ها پس از این صحنه چند خطر دیگر هم روی دروازه ایران ایجاد کردند که مهم‌ترین آن‌ها دقیقه ۶۶ بود. در این لحظه توپ ارسالی در شلوغی مقابل دروازه ایران به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد. وحید امیری هم دقیقه ۹۰ یک فرصت تک به تک را از دست داد تا بازی با همان نتیجه یک بر صفر به سود تیم ملی کشورمان به پایان برسد.

تیم ملی فوتبال کشورمان در این دیدار با ترکیب ابتدایی علیرضا بیرانوند، مرتضی پور علی‌گنجی، امید ابراهیمی، کریم انصاری‌فرد، وریا غفوری، وحید امیری، رامین رضائیان، سروش رفیعی، سردار آزمون، هاشم بیگ‌زاده و مهرداد پولادی به میدان رفت و در ادامه تیموریان، جهانبخش، دژاگه، نکونام و فروزان هم به ترکیب تیم ملی اضافه شدند.

ایران عراق سردار آزمون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر