کد خبر: 412615 A

خوشحالیم که در جمع برترین‌های فوتسال دنیا قرار داریم

ایلنا: سرمربی تیم ملی فوتسال ایران گفت: ما مانند برزیل فوتسال زیبایی بازی می‌کنیم و دلیلش این است که ما با قلب خود بازی می‌کنیم.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، محمد ناظم الشریعه درباره حضور ایران در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتسال 2016 کلمبیا اظهار داشت: در مرحله گروهی، در یکی از سخت‌ترین گروه‌های حاضر قرار داشتیم. بسیار گروه سختی بود چرا که در یک گروه،  3 تیم قهرمان از قاره‌های اروپا، آسیا و آفریقا حضور داشتند. ضمن اینکه آذربایجان که در جام ملت‌های آسیا عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته بود و یکی از حریفان سر سخت ما محسوب می ‌شد. همچنین به دلیل کمبود بازی تدارکاتی، آنطور که مد نظرمان بود نتیجه نگرفتیم. اکنون شرایطمان خیلی بهتر شده و خوشحالیم که در جمع برترین‌های فوتسال دنیا قرار داریم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه انتظار داشتید به عنوان تیم سوم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنید، تاکید کرد: هدف گذاری ما این بود که به عنوان تیم دوم بالا بیاییم اما رو به روی آذربایجان و اسپانیا نتایج مد نظرمان را کسب نکردیم و نهایتا به عنوان تیم سوم به مرحله بعدی راه یافتیم. 
سرمربی تیم ملی فوتسال در خصوص اینکه نظرتان درباره بازی برابر برزیل که عنوان قهرمانی جهان را دارد و تیم ایران قهرمان آسیا است، چیست، تصریح کرد: برزیل یکی از برترین‌های دنیا است و قهرمانی چندین دوره از رقابت‌های جام جهانی را دارد. تیم فوتسال ایران دائما با برزیل بازی‌های مختلفی را برگزار کرده است. در مسابقات گرندپریس، تورنمنت‌های مختلف و حتی بازی‌های تدارکاتی به مصاف این تیم رفته و معتقدم فوتسال ما به فوتسال برزیل بسیار نزدیک است. ما مانند برزیل فوتسال زیبایی بازی می‌کنیم و دلیلش این است که ما با قلب خود بازی می‌کنیم.
وی درباه ترکیبی که مقابل برزیل خواهند داشت، گفت: مسلما برزیل سبک خاص خود را دارد و ما نیز با بازی که به نمایش می‌گذاریم، سعی خواهیم کرد تا فوتسال زیبایی بازی کنیم و سیستمی را در زمین بکار ببریم که بهترین نمایش را به اجرا بگذارد.
ناظم‌الشریعه در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید برزیل نقاط قوت بسیاری دارد و احتمالا نقاط ضعف کمتری دارد. چه برنامه‌ای برای نقاط ضعف احتمالی این تیم دارید؟ خاطرنشان کرد: بدون شک برنامه ریزی‌های خاص خود را داریم و در جریان بازی آنرا به  نمایش می‌گذاریم.
وی در پاسخ به این سوال که تیم ایران آیا بازیکن مصدوم و محروم دارد، گفت: قدرت بهادری در بازی برابر اسپانیا مصدوم شد و او را در بازی‌های جام جهانی در اختیار نداریم اما بازیکن محروم در برابر برزیل نداشته و سعی می‌کنیم بهترین بازی را از خود به نمایش بگذاریم.
ناظم الشریعه در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید به عنوان تیمی که سابقه بسیار زیادی دارد و قهرمان آسیا است؛ آیا حریف و رقیبی جدی برایش در این قاره وجود دارد یا خیر، گفت: فوتسال در آسیا به سرعت در حال پیشرفت است. تیم‌های ژاپن، تایلند، ازبکستان، اخیرا ویتنام و استرالیا سرمایه گذاری بسیار زیادی کرده‌اند و بدون شک فوتسال در آسیا جایگاه بالایی دارد. در آینده علاوه بر ایران که سلطان آسیا است؛ تیم‌های فوق نیز می‌توانند موفق باشند.

 

برزیل تیم ملی فوتسال ایران محمد ناظم الشریعه جام جهانی فوتسال کلمبیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر