کد خبر: 138671 A

ادامه حواشی بازی ناتمام فوتسال در ساری؛

ما منکر جو نامناسب سالن بازی‌های خانگی‌مان در سال‌های گذشته نیستیم اما انصافاً چند سالی است که هواداران‌مان با رعایت کامل احترام به داوران و تیم حریف فقط به تشویق تیم خود می‌پردازند.

مدیرعامل باشگاه راه ساری از عملکرد داوران دیدار تیمش برابر زمزم اصفهان به شدت انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا، سعید نجاریان پس از نیمه تمام ماندن دیدار تیمش برابر زمزم اصفهان اظهار کرد: از همان نیمه اول داوران این مسابقه جانب عدالت را رعایت نمی‌کردند و در اکثر صحنه‌ها حق مسلم راه ساری نادیده گرفته می‌شد و به راحتی از آنها عبور می‌کردند.

وی افزود: در نیمه اول در حالیکه بازیکن زمزم مانند یک کشتی‌گیر روی توپ خیمه زد و توپ را با دستانش در اختیار گرفت، داور به جای اعلام ضربه آزاد مستقیم و دادن کارت زرد به بازیکن خطاکار، ضربه آزاد غیر مستقیم اعلام و از دادن کارت زرد هم امتناع کرد.

مدیرعامل راه ساری اضافه کرد: در نیمه دوم و درست زمانی که تیم زمزم ۴ خطا شده بود، مقابل چشمان پژمان رضایی سرداور این دیدار بازیکن حریف کاپیتان ما محمود لطفی را با دستانش در آغوش گرفت اما این داور دستور به ادامه بازی داد. مگر تیم اصفهانی ۵ خطا می‌شد چه اتفاقی می‌افتاد؟

وی در واکنش به این موضوع که یکی از شبکه‌های تلویزیونی بلافاصله پس از این دیدار اعلام کرد این بازی به دلیل ورود تماشاگران به زمین و ضرب و شتم داوران نیمه تمام ماند، گفت: واقعاً برای کسانی که چنین اخبار کذبی را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهند متأسفم. اتفاقات این دیدار اظهر من الشمس بود. آنها از کدام ضرب و شتم و ورود تماشاگران صحبت می‌کنند؟ دوربین‌های تلویزیونی تمام آن تصاویر را از ابتدا تا انتهای آن ضبط کرده‌اند، فیلم بازی بهترین سند برای اثبات یاوه‌گویی این آقایان است.

نجاریان ادامه داد: ما منکر جو نامناسب سالن بازی‌های خانگی‌مان در سال‌های گذشته نیستیم اما انصافاً چند سالی است که هواداران‌مان با رعایت کامل احترام به داوران و تیم حریف فقط به تشویق تیم خود می‌پردازند. در طول ۱۲ سال حضورمان در لیگ برتر این اولین باری است که بازی‌مان در خانه نیمه تمام باقی می‌ماند. این موضوع فقط و فقط به لجاجت سرداور این دیدار برمی‌گردد. افتخاری خودش شخصاً دستور داد تا بازی ادامه پیدا کند اما پژمان رضایی از این دستور رئیس کمیته فوتسال سرپیچی کرد.

وی تصریح کرد: در طول این سالها بدترین قضاوت‌ها را دیده‌ایم اما آیا کسی از بنده سراغ دارد که این طور به داوری اعتراض کرده باشم؟ وقتی تیم ما در یکی از حساس‌ترین و سرنوشت‌سازترین بازی‌های فصل خود از داوری این چنین ضربه می‌خورد، دیگر نباید انتظار داشت که نسبت به این ناداوری‌ها معترض نباشیم.

مدیرعامل راه ساری در پاسخ به این سوال که آیا داور اشتباه تأثیرگذاری مرتکب شده که این چنین نسبت به قضاوت وی معترض هستید، بیان کرد: در فوتسال چیزی به نام اشتباه تأثیرگذار معنا ندارد. وقتی در هر نیمه‌ بازی فوتسال محدوده خطایی وجود دارد پس هر سوت داور می تواند روند بازی را دگرگون کند و در نتیجه پایانی تأثیرگذار باشد.

وی افزود: روند بازی قبل از آن اتفاق طوری بود که ما می‌توانستیم بازی را به تساوی بکشانیم و با توجه به اینکه نزدیک به ۸ دقیقه تا پایان مسابقه زمان باقی مانده بود، حتی می‌توانستیم به گل پیروزی هم برسیم.

نجاریان در پایان خاطرنشان کرد: از کمیته فوتسال و همچنین کمیته انضباطی می‌خواهیم به دقت پرونده این بازی را مورد بررسی قرار دهند. گرفتن این ۳ امتیاز از تیم ما می‌تواند به قیمت سقوط ما در پایان فصل تمام شود بنابراین از دوستان خواهش می کنم حق پایمال شده راه ساری را به این تیم و هوادارانش برگردانند.

اصفهان بازی دوربین رسانه زمین شبکه های تلویزیونی ضرب و شتم فوتسال لیگ برتر ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر