کد خبر: 163368 A

نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا؛

دیدار تیم های بایرن مونیخ و رئال مادرید با برتری مجموع ۵ بر صفر رئال به پایان رسید تا کارلتو و تیمش به رویای فتح لیگ قهرمانان اروپا پس از ۱۲ سال امیدوار باشند.

دیدار تیم های بایرن مونیخ و رئال مادرید با برتری مجموع ۵ بر صفر رئال به پایان رسید تا کارلتو و تیمش به رویای فتح لیگ قهرمانان اروپا پس از ۱۲ سال امیدوار باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در نخستین دیدار از دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه آلیانس آره نا تیم فوتبال بایرن مونیخ برای جبران شکست یک بر صفر بازی رفت مقابل رئال مادرید صف آرایی کرد که این دیدار با نتیجه ۴ بر صفر به سود رئال مادرید به پایان رسید تا مادریدی ها با برتری ۵ بر صفر راهی دیدار پایانی لیگ قهرمانان شوند و پس از بیش از یک دهه انتظار امیدهای زیادی برای فتح دوباره لیگ قهرمانان داشته باشند.

ابتدا در دقیقه ۱۶ سرخیو راموس موفق شد گل نخست این بازی را به ثمر برساند تا رئال برای نخستین بار در آستانه فتح آلیانس آره نا قرار بگیرد. مادردید ها دست بردار نبودند و در دقیقه ۲۰ باز هم توسط سرخیو راموس به دومین گل خود دست یافتند تا راموس شبی رویایی را پشت سر بگذارد.

در ادامه در دقیقه ۳۴ بر روی ضد حمله ای برق آسا گرت بیل توپی خوبی را در اختیار کریستیانو رونالدو قرار داد تا این بازیکن سومین گل رئال و البته پانزدهمین گل این فصل خود در لیگ قهرمانان را وارد دروازه مانوئل نویر نگون بخت کند تا اختلاف دو تیم در مجموع رفت و برگشت به ۴ گل برسد.

در نیمه دوم شاهد بازی تاخیری از سوی مادریدی ها و البته حمله های ناکام مونیخی ها بودیم ولی این رئال بود که در دقیقه ۹۰ کریستیانو رونالدو بر روی ضربه ایستگاهی موفق شد گل شانزدهم خود و البته چهارم رئال را نیز به ثمر برساند ورزشگاه آره نا را بار دیگر غرق اندوه کند. رونالدو حالا تنها بازیکنی است که در یک فصل لیگ قهرمانان اروپا موفق به زدن ۱۶ گل شده است.

این پایان کار شاگردان پپ گواردیولا بود که در بسیاری از نظرسنجی ها بخت نخست فتح جام قهرمانی این دوره از رقابت های لیگ قهرمانان اروپا محسوب می شدند ولی شاگردان انجلوتی معادلات را بر هم زدند تا پس از ۱۲ سال یک بار دیگر در آستانه فتح بزرگترین و معترترین جام باشگاهی فوتبال اروپا قرار بگیرند.

همچنین دانته از بایرن مونیخ و آلونسو از رئال در نیمه نخست از داور این دیدار کارت زرد دریافت کردند.

در دیگر دیدار این مرحله فرداشب از ساعت ۲۳:۱۵ تیم های چلسی و اتلتیکو مادرید در ورزشگاه استمفوردبریج شهر لندن به مصاف هم خواهند رفت تا دیگر تیم فینالیست این رقابت ها مشخص شود. دیدار رفت این دو تیم با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

دیدار فینال این رقابت ها در ورزشگاه خانگی تیم بنفیکای پرتغال برگزار خواهد شد تا پرونده این فصل لیگ قهرمانان اروپا بسته شود.

بازی بایرن مونیخ پرتغال تساوی بدون گل رئال مادرید رقابت رقابت های لیگ قهرمانان لندن لیگ قهرمانان اروپا مونیخ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر