کد خبر: 236158 A

هفته پانزدهم لیگ برتر فوتسال؛

صدرنشین لیگ برتر فوتسال باشگاه های ایران در هفته پانزدهم مقابل مدافع عنوان قهرمانی متوقف شد. این در حالی بود که حفاری خوزستان با تساوی خانگی به یک قدمی صدر جدول رسید.

دیدار تیم‌های تاسیسات دریایی و دبیری تبریز در حالی با تساوی بدون گل به پایان رسید که مس سونگون با برتری مقابل فردوسی مشهد، تنها برنده دیدارهای امروز لقب گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، از هفته پانزدهم رقابت های لیگ برتر فوتسال عصر امروز(جمعه ۵ دی ماه) تیم های تاسیسات دریایی و دبیری تبریز مدافع عنوان قهرمانی در سالن هندبال مجموعه ورزشی انقلاب به مصاف هم رفتند که تاسیسات دریایی در غیاب وحید شمسایی، بازیکن - مربی خود برابر حریف متوقف شد.

تاسیسات دریایی پیش از این دیدار با ۲۹ امتیاز از ۱۴ بازی صدرنشین لیگ برتر فوتسال ایران بود و دبیری تبریز هم با ۲۳ امتیاز در رده هفتم این جدول قرار داشت. بازی با برتری نسبی تیم میزبان آغاز شد اما شاگردان جواد اصغری مقدم با ارائه یک بازی بسته و منطقی به حریف اجازه خودنمایی ندادند.

نیمه دوم دو تیم بازی سریعتر و پربرخوردتری را به نمایش گذاشتند. چهار دقیقه پس از سوت آغاز این نیمه، رضا موثق، دروازه‌بان دبیری، شوت محکم علی ابراهیمی را به صورت ناقص دفع کرد تا توپ مقابل دروازه به مجید رئیسی برسد اما موثق با یک " دبیل سیو " استثنایی ضربه شماره ۱۰ تاسیسات را از دو قدمی خط دروازه به کرنر فرستاد.

بعد از این صحنه بازیکنان دبیری برای کم کردن فشار میزبان به زمین تاسیسات آمدند و لحظاتی بعد نوبت به مصطفی نظری رسید تا شوت نوک پا و محکم جواد اصغری مقدم را با نوک انگشتانش درازکش به کرنر بفرستد. یک دقیقه بعد اصغری مقدم در محوطه جریمه حریف سرنگون شد اما ابراهیم محرابی افشار اعتقادی به پنالتی نداشت و این موضوع اعتراض شدید نیمکت نشینان تیم تبریزی را در پی داشت.

با رسیدن به لحظات پایانی مسابقه، تاسیسات دریایی هرلحظه بر فشار حملاتش روی دروازه موثق اضافه می‌کرد اما فرصت‌های صدرنشین لیگ، ‌ یکی پس از دیگری از دست می‌رفتند. بهترین فرصت برای گشودن دروازه دبیری، دقایق پایانی نصیب محسن منتظمی شد اما ضربه این بازیکن جوان، در حالی که موثق تنها نظاره گر آن بود، ‌ با اختلاف ناچیزی از کنار دروازه به بیرون رفت.

لحظاتی بعد باز هم تاسیسات دریایی می‌توانست به گل برسد اما سنگ سفیدی، پاس عالی احمدی را از مقابل دروازه خالی دبیری به اوت زد.

بازیکنان دبیری هم بیکار ننشستند و در یک ضدحمله درحالی که فخیمی با نظری تک به تک شده بود، دروازه‌‎بان تاسیسات توپ شماره ۱۰ دبیری را با پا دفع کرد تا حساس‌ترین دیدار هفته پانزدهم لیگ برتر فوتسال ایران، با تساوی بدون گل به پایان برسد.

تاسیسات دریایی تهران با این تساوی ۳۰ امتیازی شد و در صدر جدول باقی ماند. دبیری تبریز هم با کسب یک امتیاز این مسابقه در رده هفتم جدول باقی ماند. در دیگر دیدارهای برگزار شده هفته پانزدهم لیگ برتر فوتسال، ‌ گیتی‌پسند اصفهان مقابل شهرداری ساوه به تساوی یک بر یک رسید و شرکت حفاری اهواز هم مقابل مقاومت البرز با تساوی ۴ بر ۴ متوقف شد تا فرصت رسیدن به صدرجدول را از دست بدهد. مس سونگون هم با برتری ۵ بر ۳ مقابل فردوسی مشهد، تنها تیم پیروز دیدارهای جمعه لقب گرفت.

وحید شمسایی دبیری تبریز تاسیسات دریایی تهران جواد اصغری مقدم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر