کد خبر: 407347 A

به گزارش گروه فیلم و صوت ایلنا،رئیس جمهور فیلیپین پس از کشته شدن ۱۴ تن در جریان انفجار مرگبار در بازاری واقع در داوائو "وضعیت بی‌قانونی" در کشور اعلام کرد.

یکی‌دو روز اخیر انفجارهای مرگباری شرق آسیا را به لرزه درآورد. مردم غیرنظامی در تایلند و زندانیان در مانیل، قربانی انفجار شدند. اما خبر خوش آنکه مخالفان مسلمان فیلیپین شرایط دولت برای گفتگوی برقراری صلح را پذیرفت.
در حالی که تنها چند روز از همه‌پرسی موفقیت‌آمیز ارتش برای اصلاحات مورد نظر خود در قانون اساسی می‌گذرد، چند انفجار هماهنگ موجب کشته شدن 4 نفر و زخمی‌شدنِ 34 نفر دیگر از جمله 10 اروپایی در مراکز توریستی تایلند شد.
 
ابتدا سه انفجار، پنج‌شنبه شب و بامداد جمعه خیابان‌های شلوغ منطقه ساحلی هُواهین در 125 مایلی جنوب بانکوک را لرزاند. رئیس پلیس منطقه به خبرنگار ان‌بی‌سی گفت تروریست‌ها از گوشی تلفن همراه برای ایجاد انفجار در مواد منفجره‌ای که نزدیک چند رستوران و کافه در میان بوته‌ها پنهان شده بود، استفاده کرده‌اند. یک زن تایلندی در این حادثه جان خود را از دست داد و 20 نفر دیگر زخمی شدند. گاردین دیروز گزارش داد پلیس تایلند دو مظنون را در این حادثه دستگیر کرده است.

 

حجم ویدئو: 10.80M | زمان ویدئو: 00:01:20
انفجار فیلیپین داوائو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر