کد خبر: 213328 A

در آستانه فرا رسیدن روز جهانی عصای سفید؛

پیرو مصوبه مرکز آموزش های قرآن کریم ثبت نام آموزش‌های غیرحضوری قرآن کریم ویژه روشندلان به مناسبت فرارسیدن روز جهانی عصای سفید در سراسر کشور آغاز شد.

طه محجوب مدیر اجرایی دارالقرآن خانه کارگر سراسر کشور گفت: پیرو مصوبه مرکز آموزش‌های قرآن کریم ثبت نام آموزش‌های غیرحضوری قرآن کریم ویژه روشندلان به مناسبت فرارسیدن روز جهانی عصای سفید در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش ایلنا؛ وی گفت: این طرح آموزشی در سه رشته روخوانی و روانخوانی، ترجمه و مفاهیم و حفظ قرآن کریم و به صورت غیرحضوری و تلفنی برگزار می‌گردد.

وی افزود: با توجه به اینکه افراد نابینا و کم بینا مشکلات فراوانی را در رفت و آمد دارند، این طرح آموزشی به آن‌ها کمک می‌کند که بدون نیاز به کلاس حضوری تنها از طریق برقراری ارتباط تلفنی که آن هم از طرف استاد انجام می‌شود در هر زمان و مکانی که باشند تحت آموزش اساتید پشتیبان قرار گیرند.

محجوب گفت: تا کنون بیش از ۲۰ معلول جسمی حرکتی اعم از نابینا و کم بینا بدون هیچ گونه اطلاع رسانی ویژه در دو سال اخیر در این طرح ثبت نام کرده‌اند که به حمدا… پس از گذشت این مدت مشاهده کردیم که پیشرفت قابل توجهی در جهت حفظ کلام ا… داشتند و همین امر موجب شد تا کار‌شناسان مجموعه نگاه ویژه‌ای را به این قشر جامعه کنند. بر همین اساس گروه پژوهشی این مرکز بر آن شد تا طرحی را مختص افراد نابینا و کم بینا با نگاه ویژه به بزرگ‌ترین مشکل آنان، نگارش نماید.

وی افزود: در همین راستا دارالقرآن خانه کارگر مذاکراتی را با سازمان بهزیستی و انجمن نابینایان کشور انجام داده است تا در قالب یک تفاهم نامه بتوانیم خدمات بهتری را به این قشر جامعه ارائه نماییم.

وی در آخر افزود: کلیه متقاضیان روشندل و کم بینا می‌توانند جهت ثبت نام تا پایان مهر ۹۳ با شماره تلفن ۶۶۹۷۸۰۰۱-۰۲۱ تماس بگیرند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www. ehoda. com مراجعه نمایند.

بهزیستی جامعه شماره تلفن قرآن قرآن کریم مشکلات نابینایان آموزش ثبت غیرحضوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر