کد خبر: 112013 A

امروز با حضور مسوولان استانی و شهری؛

تقاطع غیرهمسطح کابلی امام علی(ع) به عنوان اولین تقاطع غیرهمسطح کابلی استان قزوین و پل شهید صیاد شیرازی با حضور مسوولان ارشد استانی و شهری امروز افتتاح شد.

ایلنا: رئیس اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قزوین گفت: تقاطع غیرهمسطح امام علی(ع) به عنوان اولین تقاطع غیرهمسطح کابلی استان قزوین با هدف بهبود عبور و مرور شهری، تکمیل رینگ غربی شهر قزوین و اتصال مسیر تند راه رینگ غربی شهر از بلوارهای امام علی(ع)، شهید باهنر و معلم به اتوبان قزوین – زنجان و ایجاد یک ورودی مناسب برای شهر قزوین امروز افتتاح شد.

علیرضا منجم در گفتگو با خبرنگار ایلنا افزود: تقاطع غیرهمسطح بلوار امام علی(ع) امروز با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال جهت تملک، آسفالت، ایجاد فضای سبز و انجام عملیات عمرانی این پروژه افتتاح شد.

وی ادامه داد: تقاطع غیرهمسطح امام علی(ع) با هدف اتصال بلوار باهنر به بلوار امام علی(ع)، کاهش بار ترافیکی ورودی شهر و ایجاد کمربندی شمالی - جنوبی احداثشده است، و این تقاطع کابلی شامل دو پل به عرض هر یک ۱۳ متر و طول ۶۴۰ متر می‌باشد و فاصله دو پل از یکدیگر نیز چهار و نیم متر است و سازه طراحی شده آن از نوع کابلی و ماکزیمم ارتفاع آن ۱۱ متر است.

منجم افزود: این تقاطع چشم‌انداز بسیار زیبایی به باغستان‌های سنتی شهر و مناظر شمال و غرب شهر قزوین دارد و تقاطع غیرهمسطح امام علی(ع) واقع در تقاطع بلوار امام علی(ع) با بلوار شهید باهنر و بلوار معلم و کانال آبرسانی طالقان است.

شایان ذکراست؛ در این مراسم حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد، نایب رئیس مجلس، دکتر داود محمدی و حجت الاسلام سید مرتضی حسینی نمایندگان قزوین در مجلس، معاونین استاندار و جمعی از مدیران کل و معاونین دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی و نمایندگان رسانه‌های جمعی در این مراسم حضور داشتند.

استان قزوین امام علی دستگاه های دولتی رئیس مجلس رسانه روابط عمومی و امور بین الملل زیبایی شهرداری فضای سبز محمد حسن ابوترابی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر