کد خبر: 113098 A

در شش ماهه امسال صورت گرفت؛

جذب سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی استان قزوین در شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از سه و نیم برابر افزایش پیدا کرده است.

ایلنا: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: جذب سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی این استان طی شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از سه و نیم برابر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین «عبدالقهار ناصحی» با بیان این مطلب افزود: با عنایت به برنامه ریزی و تلاشهای انجام شده در توسعه شهرک‌های صنعتی در مناطق مختلف استان و علی الخصوص گشایش فضای روانی داخلی و خارجی و با تدابیر دولت خدمتگذار یازدهم و دمیدن بارقه امید در حوزه تولید و سرمایه گذاری، بحمدا… واگذاری عرصه صنعتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بمیزان قابل توجهی افزایش یافته و این نوید بخش تحقق مصادیق جهاد اقتصادی است.

وی اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال نودو یک، ۱۷ متقاضی سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی استان قزوین جذب شده بودند که ۱۴ هکتار زمین برای ایجاد واحدهای تولیدی به آن‌ها اختصاص پیدا کرده در حالیکه در شش ماه اول سال جاری تعداد ۶۱ قرارداد با متقاضیان سرمایه گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی منعقد شده که نشان از رشد بی‌سابقه سرمایه گذاری در استان است.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان ادامه داد: ۴۲ هکتار از اراضی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین به این متقاضیان واگذار شده است که خرمدشت، آبیک و حکیمیه به ترتیب با واگذاری ۳،۱۲ و ۵ هکتار بیشترین مقدار را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین خاطر نشان کرد: مجموع رقم سرمایه گذاری در قراردادهای این متقاضیان نزدیک به ۲۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی حاصل یک هزار و ۶۲۲ نفر است.

این مسئول عمده‌ترین محصولات تولیدی در زمینهای واگذار شده را تولیداتی از سیم و مفتول، روغن مایع، شیشه نشکن، بسته بندی انواع عسل و کارامل، کاشی ساختمانی، دوربین مدار بسته، قطعات خودرو و… نام برد.

ناصحی ضمن تقدیر از همکاریهای بی‌دریغ عزیزان استانداری، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و امور اراضی، ادارات کل صنعت معدن و تجارت، راه شهرسازی، محیط زیست و شرکت‌های گاز، آب، برق و مخابرات یادآور شد: سرمایه گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تسهیلات مناسبی را در اختیار سرمایه گذاران بخش صنعت قرار داده سرعت بهره برداری رسیدن و هزینه‌های تمام شده واحدهای تولیدی را کاهش می‌دهد.

استان قزوین خودرو دولت روابط عمومی زمین سرمایه سرمایه گذاری صنعت معدن و تجارت گاز مدیر عامل شرکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر