کد خبر: 119628 A

رئیس کارگروه اقتصاد شهری شهرداری قزوین:

تشکیل بانک اطلاعاتی املاک و مستغلات قزوین در کارگروه اقتصاد شهری شهرداری قزوین به تصویب رسید.

ایلنا: رئیس کارگروه اقتصاد شهری و مشاور مالی و سرمایه گذاری شهرداری قزوین گفت: بانک اطلاعاتی املاک و مستغلات قزوین که در کارگروه اقتصاد شهری به تصویب رسید تشکیل می‌شود.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ محمود نصرتی افزود: ۳۰ درصد بودجه شهرداری از حوزه املاک تأمین می‌شود و اطلاعات دارایی‌های عمومی و جاری شهرداری با تشکیل این سازمان جمع آوری طبقه بندی و ثبت ضبط می‌شوند.

نصرتی با بیان این مطلب که با سیاست گذاری درست می‌توان به بهترین وجه از دارایی‌های عمومی و جاری در اجرای پروژه‌های عمرانی بهره برد، عنوان کرد: وحدت در سیاست گذاری تفکیک، خرید، فروش، افراز و تملک زمین از دیگر اهداف تشکیل این بانک اطلاعاتی به شمار می‌رود.

وی تشکیل سازمان‌های مردم نهاد را از دیگر مصوبات این کارگروه اعلام و تصریح کرد: خیرین هر ساله با کمک‌های خیرخواهانه خود در ساخت اماکن عمومی همکاری دارند که این کارگروه قصد دارد با تشکیل این سازمان و جذب خیرین شهرساز، در اجرای پروژه‌هایی همچون ساخت و تجهیز ایستگاه‌های آتش نشانی و سرویس بهداشتی در سطح شهر از وجود این خیرین بهره‌مند شود.

رئیس کارگروه اقتصاد شهری قزوین تأسیس شرکت هلدینگ سرمایه گذاری را یکی دیگر از اقدامات این کارگروه بیان کرد و افزود: تشکیل این شرکت در شورا تصویب و مجوز‌های لازم برای تأسیس آن دریافت شده است و با مشخص شدن سهام داران، شاهد مشارکت نهاد‌های مالی و شهرداری‌ها در آن خواهیم بود.

نصرتی به طرح ایجاد منطقه‌ای به نام باغ ویلا در قزوین اشاره و خاطر نشان کرد: در سال‌های گذشته به واسطه نبود منطقه باغ ویلا، پراکندگی ساختاری در اطراف شهر اتفاق افتاده است که کنترل و نظارت بر این ساخت و ساز‌های غیر قانونی برای شهرداری بسیار مشکل می‌باشد و با توجه به نیاز شهروندان، ضرورت خدمات رسانی مطلوب، ایجاد رونق اقتصادی شهر و شهرداری و جلوگیری از ساخت و ساز‌های پراکنده، به دنبال ایجاد منطقه باغ ویلا برای شهر قزوین هستیم.

وی با بیان این مطلب که راه اندازی سایت کارگروه اقتصاد شهری نیز در به اتمام رسیده است، گفت: با راه اندازی این سایت، مردم می‌توانند انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح کرده و منابع بالقوه اقتصادی موجود در شهر و حوزه شهرداری را معرفی کند تا بتوان از توانایی‌ها، سرمایه‌ها و منابع شهری استفاده حداکثری کرد.

مشاور مالی سرمایه گذاری شهردار به ایجاد کتابخانه دیجیتال در حوزه اقتصاد شهری اشاره و عنوان کرد: کارگروه اقتصاد شهری قزوین با جمع آوری کلیه مطالعات، بررسی‌ها و پژوهش‌های علمی در سطح شهر با همکاری مراکز علمی به دنبال راه اندازی این کتابخانه دیجیتال است تا با استفاده از تفکرات و تئوری‌های علمی، در راستای رونق اقتصادی شهر گام برداشته و از موازی کاری جلوگیری شود.

نصرتی به دیگر برنامه‌های این کارگروه اشاره و خاطر نشان کرد: تهیه طرح جامع سرمایه گذاری، راه اندازی مرکز تحقیقات در شورا یا شهرداری قزوین، اخذ نمایندگی از انجمن علمی اقتصاد شهری جهت انتشار فصل نامه علمی - پژوهشی مدیریت شهری و برگزاری دوره‌های آموزشی با رویکرد اقتصاد شهری برای مدیران، از دیگر طرح‌های این کارگروه است.

اقتصاد انجمن علمی بودجه خدمات رسانی دوره های آموزشی ساخت و ساز سرمایه شهرداری کنترل و نظارت کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر