کد خبر: 119630 A

معاون طرح و برنامه شهرداری قزوین:

طرح تشکیل کمیته ثبت قراردادهای نقشه برداری در مناطق سه گانه شهرداری قزوین توسط کمیته نظام پیشنهادات تأیید شد.

ایلنا: معاون طرح و برنامه شهرداری قزوین گفت: طرح تشکیل کمیته ثبت قراردادهای نقشه برداری در مناطق سه گانه شهرداری توسط کمیته نظام پیشنهادات تأیید شد.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ جمال رهبری‌منش افزود: این طرح توسط سید مجتبی پرپینچی از کارکنان حوزه معاونت شهرسازی و معماری به این کمیته ارائه شد و پس از انجام بررسی‌های لازم، طرح مذکور تأیید و با کسب ۵۰ امتیاز، برنده جایزه نقدی و لوح تقدیر از این کمیته شد.

رهبری منش هدف از ارائه این طرح را جلوگیری از تکرار برداشت نقشه‌ها برای انجام امور مختلف با موضوعات، مشخصات و محتویات خاص، جلوگیری از اتلاف وقت و تسریع در انجام امورمختلف در مناطق سه گانه شهرداری و سازمان‌ها، صرفه جویی در هزینه‌ها و بهره برداری تمام حوزه‌های تابعه شهرداری از این نقشه‌ها اعلام کرد.

وی به نگهداری و ثبت این نقشه‌ها در کمیته ثبت قراردادهای نقشه برداری اشاره و خاطر نشان کرد: هر قراردادی که برای برداشت نقشه‌های مختلف منعقد می‌شود در این کمیته ثبت و به همه حوزه‌های شهرداری اطلاع رسانی می‌گردد، همچنین هنگام نقشه برداری از نقاط مختلف شهری، جزئیات مورد نیاز برای حوزه‌های مختلف نیز ثبت و نقشه برداری می‌شود.

رهبری منش گفت: این طرح توسط دو کارگروه عمرانی و امور قرارداد‌ها ارزیابی و برای کسب دستور اجرا به شهردار ارجاع شده است.

وی به راهکارهای ارائه شده توسط دو کارگروه مذکور برای اجرای این طرح اشاره و تأکید کرد: اولین گام برای اجرای این طرح، استعلام از واحد مربوطه برای ارائه فایل و شرح خدمات نقشه برداری است و نقشه‌های چون ساخت(نقشه‌ای است که اصلاحات انجام شده بر روی نقشه‌های تأیید شده برای ساخت را نشان می‌دهد) نیز باید به این واحد تحویل داده شود.

وی تأکید کرد: نقشه‌های چون ساخت و نقشه برداری‌های انجام شده از لحاظ مختصات و شرح خدمات کار نیز باید توسط واحد GIS کنترل شود.

رهبری منش در پایان از کارکنان شهرداری درخواست کرد: نسبت به ارائه پیشنهادهای خود به این کمیته اقدام و از پاداش نقدی که تابعی از امتیاز کسب شده است، بهره‌مند شوند.

سه گانه شهرداری صرفه جویی معاون معماری کمیته اصلاحات قزوین نقشه تأیید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر