کد خبر: 128739 A

معاون شهرداری قزوین:

سهم استفاده از وسیله نقلیه دوچرخه در شهر قزوین پائین‌تر از استاندارد مورد نظر است ولی نسبت به کلان‌شهرها مثل شهر تهران بالاتر است.

ایلنا: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: سهم استفاده از وسیله نقلیه دوچرخه در شهر قزوین پائین‌تر از استاندارد مورد نظر است ولی نسبت به کلان‌شهر‌ها مثل شهر تهران بالا‌تر است و موضوع افزایش استفاده از وسیله نقلیه دوچرخه در شهر قزوین باید افزایش پیدا کند.

به گزارش ایلنا از قزوین سید مهدی یدی همدانی با اشاره به سهم وسایل نقلیه مختلف از سفرهای شهری قزوین افزود: سهم وسیله نقلیه خودروی شخصی ۳۳ درصد، تاکسی ۳۲ درصد، اتوبوس ۱۹ درصد، تاکسی تلفنی ۴ درصد، موتور سیکلت ۴ درصد، دوچرخه ۳ درصد و سایر وسایل نقلیه ۵ درصد از سفرهای شهری قزوین است.

وی با بیان اینکه تعداد سواری شخصی موجود در شهر قزوین در سال جاری حدود ۸۵هزار وسیله نقلیه بوده است، بیان کرد: میانگین تعداد وسایل نقلیه وارد شده به شهر قزوین از خارج شهر روزانه حدود۸۷هزار وسیله نقلیه است و کمتر شهری وجود دارد که تعداد خودروهای ورودی آن از خودروهای موجود بیشتر باشد.

همدانی اضافه کرد: طبق برآوردی که صورت گرفته از طریق ۸معبر ورودی اصلی شهر قزوین روزانه ۲۵۳هزار نفر از خارج شهر به شهر قزوین وارد می‌شوند و این آمار ۶۰درصد جمعیت خود قزوین است.

وی ادامه داد: نرخ سفر هر شهروند قزوینی بطور متوسط ۶/۱ سفر در روز است که این آمار از میانگین کشوری بیشتر است.

همدانی به سهم مهم‌ترین سفرهای روزانه از کل سفرهای شهروندان قزوینی اشاره و بیان کرد: سفرهای کاری ۴۰ درصد، سفرهای تحصیلی ۲۳ درصد و سفرهای خرید ۱۳ درصد از سهم مهم‌ترین سفرهای روزانه از کل سفرهای شهروندان قزوینی است.

این مقام مسوول افزود: ساعت ۷ تا ۸ صبح با ۶/۱۵ درصد از کل سفرهای روزانه است که این آمار در کشور بی‌سابقه است و نشان از رونق کسب و کار در شهر قزوین است.

وی سرانه مالکیت وسیله نقلیه در شهر قزوین را ۷۰ اتومبیل به ازاء هر ۱۰۰ خانوار دانست و گفت: این سرانه معادل ۲۴۰ اتومبیل به ازاء هر هزار نفر جمعیت است.

اتوبوس استاندارد تاکسی شهر تهران شهرداری کسب و کار کلان شهر معاون حمل و نقل و ترافیک وسایل نقلیه وسیله نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر