کد خبر: 131310 A

معاون اداره کل کار استان قزوین خبر داد:

با توجه به موضوع مشاغل خانگی، طبق آمار موجود تاکنون بیش از ۲۵۱۳۱ نفر در استان قزوین ثبت نام کرده اندکه ازاین تعداد، ۲۳۳۴۰ نفر مستقل، ۱۶۲۸ نفر تحت پوشش، ۱۹ نفر پشتیبان حقوقی و۱۴۴ نفر نیز پشتیبان حقیقی بوده اند که در سایت مربوطه ثبت نام کرده اند.

ایلنا: معاون اشتغال سرمایه گذاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از ثبت نام بیش از ۲۵۱۳۱ نفر درسامانه مشاغل خانگی دراستان قزوین خبرداد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل کار استان قزوین؛ ناصر شفیع آبادی افزود: با توجه به موضوع مشاغل خانگی، طبق آمار موجود تاکنون بیش از ۲۵۱۳۱ نفر ثبت نام کرده اندکه ازاین تعداد، ۲۳۳۴۰ نفر مستقل، ۱۶۲۸ نفر تحت پوشش، ۱۹ نفر پشتیبان حقوقی، و۱۴۴ نفر نیز پشتیبان حقیقی بوده‌اند که درسایت مربوطه ثبت نام کرده‌اند.

وی در خصوص اعتبارات در نظر گرفته برای این عزیزان تصریح کرد: از محل اعتبارات سال ۱۳۹۰ از میان ۴۵۱۵ نفری که بانکهای عامل معرفی شده‌اند، ۳۲۷۹ نفر پرداخت تسهیلات داشته‌ایم که مقدار ریالی آن به میزان ۱۴۲ میلیارد و ۶۱۰ میلیون ریال بوده است.

معاون اشتغال سرمایه گذاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین درخصوص اعتبارات سال ۹۱ افزود: از محل اعتبارات سال گذشته۲۵۲۱ نفر به بانک معرفی واز این میان تعداد ۱۵۵۲ نفر به مبلغ ۶۲ میلیارد و۹۴۹ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

این مسئول در خصوص مشاغل خانگی افزود: مشاغل خانگی آن قبیل فعالیت‌هایی است که توسط عضو یا اعضای خانواده در فضای مسکونی و در قالب یک طرح کسب و کار، بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحدهای مسکونی همسایه شکل می‌گیرد و به تولید کالای قابل عرضه به بازاری خارج از محیط مسکونی منجر می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: ب ه گفته بعضی جامعه‌شناس‌ها مزایای کار در منزل عبارتند از کسب پایگاه و نقش اقتصادی در خانواده بدون حضور در بیرون از منزل، کاهش بعضی فشار‌ها و استرس‌ها و حضور در محیطی به نسبت آرام‌تر برای انجام کار، همچنین می‌توان گفت، یکی دیگر از مزایای مشاغل خانگی انعطاف پذیری این نوع کار‌هاست، به طوری که فرد با هزینه بسیار اندکی می‌تواند برای تغییر و بهبود کارش قدم برداردودراین میان توسعه فرهنگ کار در درخانواده را هم نمی‌شود نادیده گرفت.

اداره کل تعاون کار و رفاه استان قزوین استرس اشتغال پوشش جامعه خانواده روابط عمومی سرمایه گذاری کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر