کد خبر: 181647 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین:

توسعه کارآفرینی افزایش نوآوری، تولید داخلی، اشتغال و در مجموع افزایش ثروت ملی را به دنبال دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: توسعه کارآفرینی افزایش نوآوری، تولید داخلی، اشتغال و در مجموع افزایش ثروت ملی را به دنبال دارد.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ مسعود بابایی در نهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان اظهار کرد: ثبت‌نام جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان قزوین به صورت همزمان در سراسر کشور از طریق سایت www. karafarinanebartar. Ir از یک اسفند ماه سال ۹۲ آغاز شد و تا ۲۷ فروردین ۹۳ ادامه داشت.

وی افزود: در مدت زمان مذکور ۲ هزار و ۲۰ کارآفرین در استان قزوین برای شرکت در این جشنواره نام‌نویسی کرده و مستندات مورد نیاز را ارسال کردند.

مدیکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین اضافه کرد: پس از داوری مستندات ارسال شده توسط کارآفرینان استان قزوین ۹ نفر به عنوان کارآفرین برتر استان قزوین انتخاب شدند که امروز در جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر با حضور مسئولان مورد تقدیر قرار گرفتند.

بابایی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره ادامه داد: هدف از برگزاری نهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان قزوین ترویج خلاقیت، نوآوری، توسعه فرهنگ کارآفرینی، ایجاد فضای تعامل، اشتغالزایی، همکاری میان فعالان عرصه‌های مختلف اقتصادی و تقدیر از کارآفرینان برتر در سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات است.

وی عنوان کرد: نوآوری، ابداع و اختراع، توجه به بازارهای داخلی و خارجی، کنترل کیفیت، رضایت‌مندی در یکی از سه بخش مذکور، ریسک‌پذیری مالی و آینده‌نگری از جمله ملاک‌های در نظر گرفته شده برای انتخاب کارآفرینان برتر بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین تصریح کرد: در حوزه بهره‌وری و صنایع اساسی به دنبال واحدهایی بودیم که برنامه‌ریزی استراتژیک داشته باشند و در حوزه اشتغال نیز علاوه‌ بر نگاه اقتصاد مقاومتی، تعداد و تخصص نیروهای انسانی فعال مورد ارزیابی قرار گرفت.

بابایی گفت: کاهش واردات، جلوگیری از خروج ارز و صرفه‌جویی در منابع ارزی کشور نیز در انتخاب کارآفرین برتر مورد توجه داوران قرار گرفته است.

وی با اشاره به آثار مثبت توسعه کارآفرینی در سطح کشور بیان کرد: افزایش نوآوری، ارتقای سطح فناوری، افزایش تعداد ثبت اختراعات و ابداعات، تولید دانش فنی، ایجاد اشتغال، تولید و توزیع درآمد در سطح جامعه از مهمترین آثار توسعه کارآفرینی است که در این زمینه باید از تجربیات دیگر کشورهای دنیا بهره‌مند شویم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین عنوان کرد: سرمایه‌های اجتماعی مفهوم اخلاقی است که مورد قبول و پذیرش همه جوامع بشری است.

ارز استان قزوین اشتغال ثروت جامعه درآمد صرفه جویی صنعت کار و رفاه اجتماعی کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر