کد خبر: 187642 A

رحمانی، مدیرعامل سازمان باغستان های سنتی شهرداری قزوین:

با هدف حفظ و احیای باغستان‌های سنتی، پایه‌های " جی اف " که نوعی درخت با ریشه دوانی قوی و مقاوم در برابر آفات و برودت هوا است، وارد باغستان‌های سنتی قزوین می‌شود.

حمید رحمانی، مدیرعامل سازمان باغستان های سنتی شهرداری قزوین گفت: با هدف حفظ و احیای باغستان‌های سنتی، پایه‌های جی اف که نوعی درخت با ریشه دوانی قوی و مقاوم در برابر آفات و برودت هوا است، وارد باغستان‌های سنتی می‌شود.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ رحمانی افزود: با توجه به این که باغستان های سنتی در سال های اخیر به دلیل کم آبی و برودت هوا در معرض خطر نابودی قرار گرفته اند، این سازمان در نظر دارد با وارد کردن این پایه ها به باغستان های سنتی و پیوند محصولاتی مانند بادام، زردآلو، هلو و… موجب تکثیر این درختان وحفظ و احیای باغستان ها شود.

رحمانی با تأکید بر این مطلب که این پایه ها در گذشته به طور پراکنده وارد باغستان ها شده بودند، گفت: در گذشته، کاشت این پایه ها در باغستان های سنتی به دلیل عدم نگهداری مناسب و بررسی نکردن شرایط نگهداری، با نتایج مطلوبی همراه بود اما هم اکنون این سازمان با بررسی های لازم و انجام آزمایشات مورد نظر نسبت به کاشت این پایه ها در سطح باغستان اقدام کرده است.

این مسئول یاد آور شد: این پایه ها در دو نوع پیوند شده و بدون پیوند قابل کاشت هستند.

شهرداری سنتی رحمانی مدیرعامل پایه قزوین باغستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر