کد خبر: 217312 A

شب گذشته صورت گرفت؛

شب گذشته با حمایت شهرداری‌های قزوین، محمدیه و بوئین زهرا و اداره کل ارشاد اسلامی استان اختتامیه ششمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان قزوین برگزار شد.

شب گذشته با حمایت شهرداری‌های قزوین، محمدیه و بوئین زهرا و اداره کل ارشاد اسلامی استان اختتامیه ششمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان قزوین در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ در این مراسم محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، مرتضی روزبه استاندار قزوین، حسین صلح‌جو رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر، مهدی احمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه‌ استان قزوین نیز حضور داشتند و از برگزیدگان ششمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری این استان با حمایت شهرداری قزوین تقدیر به عمل آمد.

ضرورت آموزش و روزآمدی خبرنگار حرفه‌ای

داوود محمدی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس در این مراسم گفت: آموزش، روزآمدی و کارآمدی از الزامات یک خبرنگار حرفه‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد.

او با اشاره به جنگ نرم دشمن افزود: موضوعات فرهنگی و جنگ نرم از دغدغه‌‌های مقام معظم رهبری است که رسانه‌ها می‌توانند با ایفای نقش به عنوان آیینه اجتماع در تقویت ارکان نظام از طریق شکل‌دهی افکار عمومی مؤثر باشند.

نقش رسانه‌ها در توسعه استان بی بدیل است

در ادامه مرتضی روزبه، استاندار قزوین بیان کرد: استان قزوین در تنوع و تعدد رسانه‌ها جزو استان‌های پیشتاز بشمار می‌رود و بر این اساس نقش رسانه‌ها در توسعه استان بی بدیل است و باید تلاش شود از ظرفیت رسانه‌ای استان برای توسعه و پیشرفت نهایت استفاده شود.

روزبه تاکید کرد: دولت تدبیر و امید به جدیت به دنبال سلامت جامعه است و برنامه دولت در اجرای برنامه تحول نظام سلامت، امروز در دستور کار جدی دولت قرار گرفته و مرحله به مرحله پیش می‌رود که سهم اصحاب رسانه باید در این مقولات روشن شود.

او افزود: فرهنگ عاشورایی و سوگواری حسینی به مدت دو ماه و با حضور تمام قشرها برگزار می‌شود، لذا صاحبان تریبون و اصحاب رسانه می‌توانند از این ظرفیت در راستای ارتقای فرهنگی دینی و عمومی مردم و بهره‌گیری از مشارکت مردم برای رفع معضلات جامعه بهره گیرند.

معرفی۱۰ نشریه که اصول حرفه‌ای روزنامه‌نگاری را رعایت کردند

مهدی احمدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین نیز در این مراسم گفت: از خانه مطبوعات درخواست می‌شود اسامی ۱۰ نشریه را که اصول حرفه‌ای روزنامه‌نگاری را رعایت کردند معرفی کند تا مورد تقدیر قرار گیرند ضمن اینکه این تعداد رسانه از یارانه کاغذ که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شده بهره‌مند می‌شوند.

او ادامه داد: نباید به دنبال چالش‌های سیاسی در استان بود بلکه از اصحاب رسانه انتظار می‌رود وظیفه خود را در ایجاد وفاق و همدلی در سطح استان ایفا کنند.

کسب مقام اول سرپرست ایلنا در بخش تیتر

در پایان از برگزیدگان ششمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری این استان با حمایت شهرداری قزوین تقدیر به عمل آمد که در این جشنواره مریم جواهران از هفته نامه پیام شهر شهرداری قزوین در بخش خبر با موضوع " اجرای طرح پیاده راه خیام موجب کاهش بار ترافیکی شده است " موفق به کسب مقام سوم شد.

بر اساس این گزارش؛ در بخش یادداشت ادبی و هنری این جشنواره، با احترام به نویسندگان خاطرات نیافته از محبوبه(مینا) حاج شفیعی، از لابلای همهمه و سرب از اکرم مهری، ماه و ماهی از مرتضی روتیوند غیاثوند و گلی در شوره زار از فیروزه پرهیزکاری در این بخش سعید عاشقی با موضوع فراروی خیال - نقد کتاب در کربلا همایش گل های پرپر نفر اول، سید محمدحسین زرآبادی با موضوع زین قند پارسی – نگاهی به سروده های جریان شعر نفر دوم و مریم ایران دوست با موضوع حقیقت سایه ها نفر سوم شد.

در بخش یادداشت سیاسی سعید کبیری با موضوع شایسته سالاری و انتصاب در محک و ترازوی اعتدال نفر اول، محمد نوری با موضوع ترس و تردید گوشه ای از تدبیر و امید نفر دوم و کریم شفیع خانی با موضوع هماوردی «اسلام سیاسی» با دموکراسی لیبرال و اسلام تحجر نفر سوم شد.

در این گزارش آمده است؛ در بخش گزارش خبری زهرا کشاورز محمودیان با موضوع وقتی پول خردها تمام می شوند؛ کارت هوشمند به کمک شهروندان قزوین می آیند نفر اول، امید مافی با موضوع چانه زنی پشت درهای بسته نفر دوم و عاطفه حسینی با موضوع عروسک هایی برای نمردن نفر سوم شد.

گفتنی است؛ سید جلال الدین موسوی در بخش جدول تنها شرکت کننده و برگزیده بخش جدول به خاطر مجموعه آثار شد.

در بخش حوادثهمچنین با احترام به مطلب پرونده های اسیدپاشی کی بسته می شود از سمانه جباری در این بخش مرضیه عبداللهی دهکی نفر اول با موضوع اعترافات یک هکر به اغفال ۳۰۰ دختر، مهدیه انصاریان نفر دوم با موضوع فاجعه دلخراش در گودال ۲۰ متری بازار و شکوفه سلیمانی نفر سوم با موضوع قتل هولناک دانش آموز ۸ ساله در مدرسه شد.

از اسپانیا به آزادی بیایید از علی قراخان لو، مسلمانان، مسلمانی ز سر گیرید از سیده آزاده امیدوار و یک صندلی داغ و چند مدعی از مهدی بیگدلو به ترتیب نفر اول، دوم و سوم در بخش مقاله و یادداشت ورزشی معرفی شدند.

در بخش طراحی و صفحه آرایی انتخاب اول نداشت و حمید نصرت آقایی نفر دوم و حمید جاویدمهر نفر سوم شد.

در بخش تیتر با احترام به تیتر " خرید خدمت درمان، پایلوت یا بایکوت " از عاطفه مشایخی در این بخش فرهاد رشوند(ایلنا) با تیتر نت هایی از عمق زمین نفر اول، زهرا حسینی فلاح با تیتر بازی کودکانه با مرگ زندگی آفرید نفر دوم و امیر نظردوست با تیتر حکمی که حرام نشد نفر سوم شد.

در بخش مقاله و یادداشت اجتماعی با احترام به نویسندگان حق کشی، نژادپرستی و تبعیض علیه بی گناهان از محسن جلیلوند، آتش زدن قیصریه به خاطر یک دستمال از مریم اللهیاری و سیری در احزان و یاری از موذن زاده اردبیلی از ابوالفضل امیر دیوانی در این بخش رامینا طاهرخانی با موضوع برای کسانی بایستیم که بارها زمین خورده اند نفر اول، محمد هاشم عزت ور با موضوع مبارزه با قلیان به وسیله هنر و فرهنگ نفر دوم و شیما شاهین فر با موضوع شادی های جمعی را هدفمند کنیم نفر سوم شد.

همچنین در بخش خبر نفر اول انتخاب نداشت و منوچهر گودرزی با موضوع برف و کولاک و سرما تسلیم اراده نجات دهندگان جان مادران باردار شد نفر دوم، مریم جواهران با موضوع اجرای طرح پیاده راه خیام موجب کاهش بار ترافیکی شده است نفر سوم شد.

در بخش سرمقاله با احترام به سرمقاله های دبیرخانه سیاستگذاری سلامت استان از طرح تا نظام نامه از عیسی کشاورز معتمد در این بخش بهزاد قشلاقیان با موضوع نقش نمایندگان در انتخابات؛ الزام یا مشاور، نفر اول، روح اله اصلی بیگی با موضوع دلبستگی دیروز دلواپسان امروز نفر دوم و احمد خورگامی با موضوع دید و بازدید کافی است؛ کار را دریابید نفر سوم شد.

برگزیده‌های طنز مکتوب، پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت از مهران حسینی، شورای رقابت و نرخ حمام از وحید حاج سعیدی و دروغاتم قشنگه از زینب قاسمی انتخاب شدند.

برگزیده‌های گزارش توصیفی و تحلیلی با احترام به گزارش مسئولینی که رفتند و دردهایی که ماندند از جعفر نصیری شهرکی در این بخش هنر سرخ قزوین رنگ به رخسار ندارد از میترا بهرامی، دلواپسی کارگران زن(زنان شاغل در مراکز صنعتی قزوین) از مریم بهبهانی فر و صنعت سینما در قزوین در آستانه تعطیلی از سید مصطفی برزگری برگزیده شدند.

در بخش مصاحبه با احترام به مصاحبه های " از ندادن سهم تا نگرفتن آن " از عاطفه حسینی و حسین آذربایجانی در این بخش مریم کشاورز محمدیان با موضوع همه ناگفته های یک جانباز قطع نخاعی، حسین آذربایجانی با موضوع غیر از نگاه توسعه ای به مدیریت و سیاست راهی نداریم و یاسر اصل بیگی با موضوع کل هزینه تیم هفت الماس ۷۰۰ میلیون تومان شد در این بخش محمد غلامی با موضوع اصلاح طلبان فرزندان انقلاب اند نفر اول، زهرا نیک راه با موضوع ناگفته های سال ۷۳ و شلوغی های شهر در ماجرای استان شدن قزوین نفر دوم و امیر رجبی با موضوع برای اثبات صداقت روزبه تا خرداد صبر می کنیم نفر سوم شد.

در بخش عکس همچنین امین رحمانی، محمدرضا یوسفی و مرتضی بهتویی به ترتیب نفر اول، دوم و سوم شدند

استان قزوین دولت زنان زهرا شهرداری قتل مدرسه مطبوعات نژادپرستی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر