کد خبر: 219093 A

محمدی، نماینده قزوین در مجلس:

شکوه و شور حسینی در همایش شیرخوارگان حسینی با حضور این کودکان معصوم با پوشیدن لباس و سربند ویژه شیرخوارگان، تجلی گر است.

داود محمدی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در حاشیه همایش شیرخوارگان حسینی امامزاده حسین(ع) قزوین گفت: شور حسینی در همایش شیرخوارگان حسینی متجلی گر است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین؛ امروز جمعه همایش شیرخوارگان حسینی در آستان مقدس امامزاده حسین(ع) با حضور داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی و همچنین مادران نیز با در دست داشتن کودکان خود که سربندهای " یا علی اصغر(ع) " و " یا حسین(ع) " بسته بودند در برگزار شد.

داوود محمدی نمایندهٔ مردم قزوین، آبیک و البرز مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس اول کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم شیرخوارگان حسینی آستان مقدس امامزاده حسین(ع) اظهار کرد: فرهنگ متعالی عاشورا در طول تاریخ و هم اکنون عامل هویت بخشی و مقاومت پذیری جامعه ما است. ما نیاز داریم به طور دائمی این فرهنگ را رصد کنیم و با شناخت از روندهای موجود، کاستی ها و فرآیندهای شکل گیری، پردازش و نمودهای عملی رفتاری، زمینه مهندسی فرهنگ عاشورا را فراهم کنیم و همایش شیرخوارگان حسینی یکی از آئین‌های نیک و پسندیده ایرانیان است که در چند سال گذشته رونق خاصی گرفته و با شور، شعور و حلاوت ویژه‌ای در سطح شهرها و روستاهای مختلف برگزار می‌شود.
وی در ادامه گفت: فرهنگ سازی شیرخوارگان حسینی نمادی از مظلومیت نهضت عاشورا و یاران امام حسین(ع) است و قزوین نیز از استان‌هایی است که مردم آن با فرا رسیدن محرم در روزهای ابتدایی آن منتظر برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی هستند تا با توسل به شش ماهه اباعبدالله‌الحسین(ع) آبروی خود و اطفالشان را وسیله گرفته، به راز و نیاز با خداوند بپردازند و برای مظلومیت سالار شهیدان و یارانش اشک بریزند.
نایب رئیس اول کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در خاتمه اظهار کرد: شکوه و شور حسینی در همایش شیرخوارگان حسینی با حضور این کودکان معصوم با پوشیدن لباس و سربند ویژه شیرخوارگان، تجلی گر است.
قزوین همایش شیرخوارگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر