کد خبر: 225785 A

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین:

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین با اشاره به موارد متعدد نقض قانون کار خواستار عمل قاطع نمایندگان مجلس به وظایف نظارتی خود شد.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین با اشاره به موارد متعدد نقض قانون کار خواستار عمل قاطع نمایندگان مجلس به وظایف نظارتی خود شد.

به گزارش ایلنا از الوند قزوین؛ عید علی کریمی در همایش سالروز تصویب قانون کار در سالن اجتماعات تالار شهر الوند افزود: قانون کار فعلی یک قانون کار حداقلی و حمایتی است و معتقدیم تا کنون ۷۰ درصد از مصوبات قانون کار اجرا نشده است.

وی با اظهار اینکه برخی از‌‌ همان ابتدای تصویب قانون کار به بهانه ایجاد اشتغال دنبال معافیت کارگاه‌های بیش از ۳ و ۵ نفر و ملغی کردن بخش‌های مهم قانون کار بودند، ادامه داد: برخی‌ها حل مشکلات موجود در بخش تولید را در تخریب قانون کار جستجو می‌کنند.

این فعال جامعه کارگری کشور درباره توقف اجرای ماده ۱۰ قانون نوسازی صنایع، از سوی دولت مردان افزود: با این قانون دیگر کسی بازنشسته نخواهد شد.

کارگر و کارفرما مکمل یکدیگرند

رئیس اسبق کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان قزوین تصریح کرد: کارگران کارخانه را خانه اول خود می‌دانند و معتقدیم کارگر و کارفرما مکمل یکدیگرند.

کریمی با اشاره به پخش برنامه مناظره یک سویه تلویزیونی در خصوص قانون کار نیز گفت: اگر قرار است مناظره‌ای باشد باید نمایندگان جامعه کارگری در کنار نمایندگان کارفرما قرار گیرند.

وی با اظهار اینکه هرگونه اصلاح در قانون کار باید با نظر شرکای اجتماعی صورت گیرد؛ افزود: در خصوص ادغام صندوق تامین اجتماعی در دیگر صندوق‌ها خلاف شرع و قانون است و نمایندگان مجلس باید بر نقش نظارتی خود در این خصوص تاکید کنند.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین با اظهار اینکه ۹۰ هزار میلیارد تومان دولت به تامین اجتماعی بدهکار است، افزود: اگر این مبلغ به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود در زمینه بازنشستگی پیش از موعد و کاهش مشکلات درمانی بیمه شدگان قدم‌های اساسی بردارد.

استان قزوین ایجاد اشتغال بازنشستگی تامین اجتماعی حقوق دولت سازمان تامین اجتماعی قانون کار مردان نمایندگان مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر