کد خبر: 228825 A

مادر شهید جلیلی فرد:

جمعی از مدیران شهری قزوین و سپاه استان با مادر و خانواده شهید " جلال جلیلی فرد " دیدار و گفتگو کردند.

مادر شهید " جلال جلیلی فرد " گفت: هنوز حلوای خونی داخل جیب فرزند شهیدم را به یادگار در خانه دارم.
به گزارش ایلنا از قزوین؛ این مادر شهید دیشب در دیدار با جمعی از مدیران شهری قزوین افزود: وقتی فرزندم لباس تکاوری می‌پوشید خیلی جذاب می‌شد و در دلم حس می کردم که شهید می‌شود.
وی ادامه داد: جلال دوبار زخمی شد و وقتی تعدادی شهید به قزوین آوردند احساس می‌کرد که کاری برای انقلاب انجام نداده است و دوباره به جبهه رفت؛ وی پاسدار بود ولی با لباس بسیجی به جبهه می‌رفت‌.
وی گفت: سه ماه بود من شب‌ها خواب شهادت فرزندم را روی مین می دیدم تا نهایت خبر شهادتش را آوردند.
عباس برزگر ابراهیمی جانشین فرمانده سپاه استان قزوین نیز با گرامیداشت هفته بسیج گفت: شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری قزوین سرکشی از خانواده شهدا در برنامه کاری خود قرار داده‌اند که جای تقدیر دارد.
فرج اله فصیحی رامندی از فرمانده‌هان دفاع مقدس درباره شهادت " جلال جلیلی فرد " گفت: برای عملیات نیرو می‌خواستیم که نیروی زبده و توانمند برای آن عملیات نداشتیم موضوع را به شهید زین‌الدین منتقل کردم ایشان گفتند به پادگان امام علی(ع) تهران رفتم ولی فرمانده پادگان اعلام کرد که محسن رضایی فرمانده سپاه اجازه نمی دهند، به شهید زین‌الدین موضوع منتقل کردم ایشان گفت به خود بچه‌ها پیغام بده تا خواستند بیایند و با این پیغام برخی از افراد که شهید جلال هم جزو آنان بود با ما همراه شدند.
وی ادامه داد: در عملیات والفجر ۴ با " جلال جلیلی فرد " همراه بودیم که ۲۵ کیلومتر پیاده‌روی در شب کردیم به علت در دید رس دشمن بودن تا شب آنجا استراحت کردیم و شب به مواضع دشمن که پشت کوه " کانی مانگا " بود حمله کردیم و توانستیم مواضع را تصرف کنیم، دشمن فردا به ما حمله کرد که با یکی از گلوله توپی که دشمن شلیک کرد جلال و برخی از همرزمانمان شهید شدند.
محمدرضا صدیقی از اعضای شورای اسلامی شهر و رزمندگان دفاع مقدس نیز گفت: فرزند برای مادرش زیباست و آقا جلال هم سیرت و سیمای زیبایی داشت.
وی افزود: اینکه مادری بتواند فرزند رشیدش را تقدیم اسلام کند باید به سیره و سلوک امام حسین(ع) متصل باشد.
خواهر شهید جلالی فرد نیز گفت: من برای پیگیری بهبود وضعیت مزار والدین شهدا پیش نصیری مدیر کل بنیاد شهید استان رفتم که با لحن بدی اعلام کردند وقتی پدر و مادر شهدا می‌میرند دیگر به ما ربطی پیدا نمی‌کنند.
وی ادامه داد: از گفته ایشان دلگیر شدم و به ایشان هم اعلام کردم این بیان توهین آمیز را پیگیری می کنم، ولی کسی پاسخگو نبود.
این خواهر شهید وضعیت فعلی محل دفن والدین شهدا را مطلوب ندانست و خواستار رسیدگی سریع اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری به آن شد.
وی ادامه داد: در صورت اینکه نهادهای مسئول نمی‌توانند کاری کنند خانواده شهدا آمادگی دارد با تشکیل هیات امنا این مسائل را حل کنند.
صمد محمدی معاون اجرایی کارشناسان سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین نیز گفت: برای نظافت و رفت و روب این مکان با توجه به مزار والدین شهدا در حیطه کاری فعالیت آستان امامزاده حسین(ع) است قاعدتا نمی‌توانیم موضوع را پیگیری کنیمولی برنامه‌ریزی می کنیم که برای روز های پنجشنبه و جمعه نظافت این مکان به شکل مناسبی از سوی شهرداری قزوین صورت گیرد.
حسین صلح‌جو عضو شورای اسلامی شهر نیز گفت: برای ساماندهی امام زاده حسین(ع) برنامه ریزی های صورت گرفته است که این پیشنهاد و مشکلات هم در آنجا بررسی می شود.
جلال جلیلی‌فرد، پانزدهم خرداد ۱۳۴۴ در شهر قزوین به دنیا آمد. پدرش خیرالله کارگر بود و مادرش زهرا نام دارد. تا اول متوسطه درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. شانزدهم آبان ۱۳۶۲ با سمت فرمانده گردان در پنجوین عراق بر اثر اصابت ترکش به سینه، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.
قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر