کد خبر: 327410 A

استاندار قزوین

ایلنا: استاندار قزوین گفت: رسانه‌ها می‌توانند با همدلی و هم‌زبانی بر فضای استان حاکم شده و به مردم خدمت کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فریدون همتی در نشست خبری پیش از ظهر در سالن جلسات استانداری، رسانه‌ها را رکن چهارم نظام جمهوری اسلامی خواند و اظهار کرد: هر فردی در هر جایگاهی که قرار دارد باید بر حسب التزام عملی به بیانات رهبری توجه کند در همین راستا است که با وحدت، همدلی، برابری و بسیج همه منابع کشور نظام جمهوری اسلامی ایران توسعه بیدا خواهد کرد.

به گفته وی، به هر میزان که فضای همدلی بیشتری در جامعه حاکم شود آرامش افزون‌تری در جامعه حاکم خواهد شد.

همدلی به معنای دوری از اختلاف سلیقه و تنوع نگاه‌ها نیست

همتی ادامه داد: این همدلی به معنای دوری از اختلاف سلیقه و تنوع نگاه‌ها نیست بلکه به این معنا است که از ایده‌ها و بیشنهادات صحیح‌ تری برای تامین نیازهای مردمی بهره‌‌وری شود تا به این شکل جامعه ترقی کند.

استاندار قزوین با اشاره به مذاکرات هسته‌ای تاکید کرد: در مذاکرات هسته‌ای نظرات متنوعی وجود داشت ولی دولت تدبیر و امید در مقابل فشارهای روانی ایستادگی کرد و در مرحله اول موفقیت خود را اثبات کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: از وظایف رسانه ها این است که ها به دور از اختلاف در تمایلات سیاسی، فضای جامعه را کنترل کنند زیرا محور تمامی رقابت‌های  انتخاباتی اخلاق اسلامی و آموزه‌های دینی است.

وی اضافه کرد: همه افرادی که وارد عرصه رقابت می‌شوند باید در گام اول خود را مسئول بدانند تا مردم با مشاهده رفتار آنان با عشق و انگیزه به بای صندوق‌های رای بروند به بیان دیگر، مردم بشتوانه قوی و با نشاط  درمرحله دوم مذاکرات هسته‌ای هستند.

مشارکت مردم در انتخابات، نظام را بیمه خواهد کرد

به گفته همتی، مشارکت مردم در انتخابات ، نظام جمهوری اسلامی ایران را بیمه خواهد کرد بس نباید مسائلی مانند تخریب، تهمت و افترا فضای جامعه را نگران کند در این میان، شایسته است رسانه‌ها  به عنوان یک ناظر هوشمند چنین فضایی را ایجاد کنند.

وی تقویت آموزه‌های دینی ، مشارکت مردم و رقابت سازنده و سالم را در حوزه قانون از وظایف کاندیدا عنوان کرد و افزود: دولت تدبیر و امید یک دولت فراجناحی است که امتیازات بزرگی دارد برای این دولت مهم این است که فردی که رای می‌آورد بتواند به بهترین شکل به مردم خدمت کند.

همتی، شجاعت، انصاف و غیرت دینی را از دیگر ویِِِژگی‌های اصحاب رسانه ذکر کرد و گفت: مسئولان و اصحاب رسانه با توضیح در رفع ابهامات باید نگرانی را از جامعه بزدایند.

وی با بیان اینکه یک دوره سه ماهه استان قزوین را مورد مطالعه قرار داده است تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های دموکراسی ارزشی چرخش نخبگان است در همین راستا از افرادی که دارای شایستگی های بیشتری نسبت به سایرین هستند استفاده خواهد شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: اعتماد، تکریم و خدمت به مردم از سرمایه‌های عظیم دولت تدبیر و امید است که باید چنین صفاتی در رفتار مدیران بیش از بیش تبلور بیدا کند.

استاندار با اشاره به دوره بس جام دو نقش جایگاه رفیع در اقتصاد مقاوتی و توسعه استان قزوین را موثر برشمرد و افزود: شایسته است سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در راستای ایجاد اشتغال به قزوین ورود بیدا کنند تا با تقویت درآمد، رفاه عمومی بر جامعه حاکم شود.

وی ادامه داد: قزوین شهری است که به لحاظ نزدیکی به تهران دارای ظرفیت‌ها و بتانسیل‌های قوی است به طور کلی این استان یک قطب صنعتی است که با بازنگری از تهدیدها و فرصت‌ها و ارائه  راه کارهای موثر می‌تواند به شکل مطلوب بیشرفت کند.

مهمترین هدف مدیریت ارشد استان، توسعه قزوین 1400

این مقام مسئول، افزایش نرخ طلاق، اعتیاد، استفاده بی رویه از آب ، چاه‌های غیر مجاز ، برداشت بی‌رویه از محصول را از دیگر مشکلات استان قزوین برشمرد و تاکید کرد: تمامی برنامه‌های قزوین نیازمند هزینه و انرژی لازم است و هنر مدیریت ارشد این است که با کمرنگ کردن چالش‌های اقتصادی و اجتماعی، از ظرفیت‌ها به بهترین شکل استفاده کند.

همتی، اساسی‌ترین هدف مدیر ارشد استان را توسعه قزوین در سال هزار و 400 دانست و یاد آور شد: اقتصاد مقاومتی، مدیریت آب،کشاورزی نوین و مدرن،محیط زیست سالم و بایدار ، جلوگیری از بیابان زدایی و صنایع دانش بنیان از مهمترین محورهای برنامه‌های آینده اوست.

راه‌اندازی بنجره واحد در قزوین

وی با بیان اینکه 6 میلیون متر مکعب هدر رفت آب در قزوین وجود دارد گفت: ضروری است در راستای آبادانی قزوین در این امر همکاری بیشتری با بخش خصوصی داشته باشیم.

استاندار  قزوین خبر داد: در روزهای آتی بنجره واحد در استان راه‌اندازی خواهد شد که  در این امر همه نمایندگان  دستگاه‌های اجرایی حضور خواهند داشت تا با همکاری و تعامل آنان تمامی درها به روی سرمایه‌گذاران باز شود.

فریدون همتی استاندار قزوین،
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر