کد خبر: 333070 A

نصرتی، شهردار قزوین مطرح کرد

ایلنا: شهردار قزوین گفت: توسعه صنعت توریست و افزایش ارتباطات منطقه‌ای از موضوعات مهمی می‌باشد که مدیریت شهری قزوین در اجلاس جاده ابریشم در سال 2016 از آن بهره‌برداری خواهد کرد.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ مسعود نصرتی امروز در نشست مشترک معاون سفیر جمهوری خلق چین در ایران و هیئت همراه با شهردار و مدیران شهری قزوین که با حضور محمدی نماینده مجلس شورای اسلامی، حبیبی معاون استاندار، مدیرکل صداوسیما و سایر مسوولان استانی و شهری برگزار شد، افزود: یکی از دلایل اصلی این دعوت داشتن پیشینه تاریخی ایران و چین در جاده ابریشم می‌باشد که باعث ‌شده تعاملات اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و... بین این دو کشور برقرار و پررنگ‌تر باشد.

وی با بیان اینکه ارتباط با کشور چین در عناوین مختلف وجود دارد، بیان کرد: ارتباط با کشور چین به طور قطعی در پیشبرد اهداف تعیین شده تاثیرگذار خواهد بود.

شهردار قزوین با اشاره به میزبانی اجلاس جاده ابریشم در سال 2016 اظهار کرد: دستورالعمل برگزاری این اجلاس از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی به دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان مجلس برای همکاری ابلاغ شده است و همچنین جلسات مربوطه با وزارت‌خانه‌ها برگزار شده است و اکنون هم نیاز بود در این راستا با سفارت چین ارتباط‌گیری برقرار شود. 

این مقام مسوول گفت: دغدغه مدیریت شهری در برگزاری اجلاس جاده ابریشم نحوه ادامه  ارتباطات با کشورهای حاضر در این اجلاس است تا ارتباط گیری منطقه‌ای صورت گیرد و به طور مطمئن کشور چین یکی از تاثیرگذارترین کشورها در مسیر جاده ابریشم برای افزایش ارتباطات است.

وی بیان کرد: توسعه صنعت توریسم از اولویت‌های کشور و به خصوص شهر قزوین است و در برگزاری اجلاس جاده ابریشم به دنبال بهره‌برداری از این موضوع خواهیم بود.

نصرتی افزود: ارتباط قوی‌تر با کشور چین در برگزاری اجلاس جاده ابریشم، پیشنهاد برای عقد خواهرخواندگی با یکی از شهرهای کشور خلق چین، مشارکت و همکاری با آژانسهای مسافرتی برای جذب توریست و معرفی سرمایه‌گذار از این کشور از مذاکرات اصلی این نشست خواهد بود.

شهردار قزوین اظهار کرد: این نشست با هدف پوشش، همراهی و حمایت از برنامه برگزاری اجلاس جاده ابریشم در سال 2016 از سوی کشور خلق چین که برای شهر قزوین ارزشمند می‌باشد، برگزار شده است.

این مقام مسوول گفت: با میزبانی 200 کشور در مسیر راهی و آبی جاده ابریشم در اجلاس سال آینده، موضوع ارتباطات بین‌المللی و جذب توریسم برای این مجموعه بسیار مهم است که در حال پیگیری می‌باشد.

مریم نخستین، عضو شورای اسلامی شهر قزوین نیز در این نشست با اشاره به پتانسیل و ظرفیت‌های شهر قزوین گفت: با توجه به ویژگی‌های شهر قزوین، این شهر برای مشارکت دوجانبه با کشور چین در زمینه‌های مختلف ظرفیت‌های فراوانی دارد.

وی تاکید کرد: باید از پتانسیل‌های شهر قزوین برای معرفی این شهر و جذب توریسم  استفاده کرد.

ابوالفضل معصومی‌فر، مدیر کل صدا و سیمای استان قزوین نیز در این نشست با اشاره به جذب توریست و معرفی شهر قزوین در سطح بین‌المللی پیشنهاد داد: با توجه به اینکه مستندهای جالبی از کشور چین تهیه و از شبکه‌های مختلف ایران پخش می‌شود، پیشنهاد می‌شود مستندی از شهر قزوین تهیه و در کشور چین پخش شود تا شهروندان چینی با شهر قزوین آشنایی بیشتری داشته باشند.

وی اضافه کرد: همکاری آژانس‌ها و تعاملات بیشتر در این زمینه برای بازدید گردشگران کشور چین از شهر قزوین بیشتر شود.

در پایان این نشست نشان شهروند قزوینی از سوی شهردار قزوین به معاون سفیر جمهوری خلق چین در ایران اهداء شد.

چین قزوین توریسم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر