کد خبر: 352301 A

پیام بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت روز حیات وحش

ایلنا: بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد با انتشار پیامی به مناسبت سوم مارس روز جهانی حیات وحش، شعار سال 2016 را « آینده حیات وحش در دستان ماست» اعلام کرد.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ در این پیام آمده است: تلاش‌های جهانی برای حفاظت از حیات وحش در حال افزایش است. همچنین قوانینی برای کنترل قاچاق و شکار غیرمجاز گونه‌های جانوری به منظور توسعه پایدار کشورها، توسط کنواسیون جهانی حمایت از حیوانات سازمان ملل متحد به تصویب رسیده و اقدامات عملی در کشورها انجام شده است که کشورهای دارای گونه‌های جانوری بیشتر، اقدامات محافظتی خاصی را باید صورت دهند.

در ادامه این پیام آمده است: با استناد به این کنوانسیون، شکار غیرقانونی و قاچاق فیل‌های آسیایی، یوزپلنگ، مورچه خوار پولک دار، کوسه، وال و ... منع شده است زیرا چالش‌های تغییر زیستگاه، قاچاق و شکار غیرمجاز این گونه‌ها، خطر انقراض آنها را افزایش داده است.

در پایان این پیام آمده است: در روز جهانی حیات وحش امسال من از همه مردم، کسب و کارها و حکومت‌ها می‌خواهم نقش خود را در حمایت از حیات وحش جانوری و گیاهی دنیا ایفا کنند. فعالیت‌های ما تعیین کننده سرنوشت حیات وحش دنیا خواهد بود. آینده حیات وحش در دستان ماست.

 

آينده حيات وحش در دستان ماست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر