کد خبر: 352338 A

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد، نایب رییس اول مجلس

ایلنا: حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد، نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: پاسخ به غرایض حیوانی عامل تخریب و نابودی محیط زیست از سوی انسان‌هاست.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ حجت الاسلام ابوترابی‌فرد در اولین همایش بین المللی محیط زیست و حیات وحش ایران که در سالن اجتماعات تالار شهر برگزار شد، افزود: انتخاب روز جهانی محیط زیست و حیات وحش، هشداری برای جامعه انسانی است و باید در راستای حراست از این سرمایه بزرگ کوشید.

وی ادامه داد: انسان خردورز که باید در سایه عقل خویش، حیات انسانی خود را ارتقا ببخشد و راه را برای اعتلای زندگی بهتر در این دنیا و سرای ابدی مهیا کند، به دلیل فاصله از حیات عقلانی زندگی خود را تباه می کند و محیط زیست اطراف خود و حیات وحش را در معرض نابودی قرار می دهد.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حج مدرسه‌ای برای تربیت انسان‌هاست، تصریح کرد: در مراسم حج انسان‌ها نباید به هیچ انسانی حتی با سخن آسیب برساند، گیاهی را از زمین بیرون درآورد و به حیوانات حتی درندگان صدمه بزنند که این به معنای احترام به محیط زیست و حیات وحش و حفظ آنهاست.

ابوترابی فرد در ادامه اظهار امیدواری کرد: در سایه تربیت دینی، انسانی و عقلانی، سرمایه های خود را در معرض آسیب قرار ندهیم.

وی با تأکید بر ضرورت تغییر سبک زندگی انسان‌ها گفت: باید تولید ثروت با بهره‌وری بالا در اولویت اقدامات قرار گیرد و از هدر دادن سرمایه‌های کشور جلوگیری شود.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید با تلاش شهرداری و شورای شهر قزوین، این شهر در جای شایسته خود در حوزه گردگشری قرار گیرد، گفت: هدف ما باید تبدیل کردن شهر قزوین به نخستین شهر جاذب گردشگر باشد و برای این امر باید تمدن این شهر را احیا کنیم و در معرض دید قرار دهیم.

 

محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر