کد خبر: 150331 A

دبیر نخستین جشنواره وبلاگ نویسی حج:

بیش از ۱۵۰۰ وبلاگ نویس در این جشنواره شرکت کردند / ۲۰ وبلاگ برتر به نظرسنجی عمومی گذاشته شد تا وبلاگ های برگزیده معرفی شوند / در این جشنواره، روحانیون، پزشکان حج، مدیران کاروان ها و… شرکت کردند.

ایلنا: دبیر نخستین جشنواره وبلاگ نویسی حج، از شرکت بیش از ۱۵۰۰ وبلاگ نویس در این جشنواره خبر داد و گفت: ۱۶ اسفندماه سال جاری آئین اختتامیه این جشنواره همراه با معرفی نفرات برتر برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، حجت الاسلام والمسلمین روزبه برکت رضایی مدیر پایگاه اطلاع رسانی حج، در نشست خبری امروز که در پژوهشگاه حج و زیارت قم برگزار شد، اظهار داشت: نخستین جشنواره وبلاگ نویسان حج و زیارت که از ۲۱ دی ماه آغاز شده بود، تا ۱۰ اسفند ادامه داشت که امروز نتایج اولیه آن اعلام شد و ۱۶ اسفند همزمان با روز میلاد حضرت زینب(س)، نتایج نهایی آن اعلام می شود.

وی ادامه داد: بیش از ۱۵۰۰ وبلاگ نویس در این جشنواره شرکت کردند که ۱۰۰۰ وبلاگ فعال در حوزه حج و زیارت داشتیم؛ از میان وبلاگ های فعال در حوزه حج و زیارت، ۶۰۰ وبلاگ در پایگاه اطلاع رسانی حج معرفی شدند که هم اکنون علاقمندان میتوانند اسامی نویسندگان آن ۶۰۰ وبلاگ برتر را به تفکیک استانی در پایگاه www. hajj. ir / ۱۴۲ مشاهده کنند.

مدیر پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری افزود: همچنین ۴۰۰ وبلاگ دیگر نیز، در آینده، در پایگاه اطلاع رسانی حج قرار میگرند.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله نخست این جشنواره از میان ۱۵۰۰ وبلاگی که خود را عرضه کردند، ۲۰ وبلاگ برتر توسط هیئت داوران انتخاب شد، که این ۲۰ وبلاگ در پایگاه بعثه مقام معظم رهبری قرار گرفته و در نهایت با نظر سنجی اینترنتی عموم کاربران، وبلاگ های برتر مشخص و از آن ها تقدیر می شود.

حجت الاسلام برکت رضایی در رابطه با نظر دهی در این جشنواره گفت: کاربران و عموم مردم می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتیwww. hajj. ir / ۳۰ در نظرسنجی نخستین جشنواره وبلاگ نویسی حج شرکت و وبلاگ های برتر را معرفی کنند.

وی ادامه داد: از ۱۵۰۰ وبلاگ نویس، به ترتیب استان تهران با ۱۸۵، استان قم با ۱۴۵ و استان اصفهان با ۱۲۵ شرکت کننده، بیشترین حضور را به تفکیک استانی داشتند.

مدیر جشنواره وبلاگ نویسان حج گفت: مجموعا ۲۲۶ روحانی، ۸۰ وب از بانوان، ۳۴۰ مدیر کاروان های حج و زیارت، ۲۰ پزشک کاروان، دانشجویان و وبلاگ نویسان خارجی، آثار و وبلاگ های خود را به جشنواره ارائه کردند.

وی ادامه داد: مهمترین دغدغه ما از برگزاری این جشنواره این است که زائران حج و عتبات، قبل و بعد از زیارت، با مکان های زیارتی آشنا شده و با مدیر کاروان و روحانیون ارتباط برقرار کنند.

حجت الاسلام برکت رضایی گفت: جوایز ویژه ای برای شرکت کنندگان و برندگان این جشنواره در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: سال آینده دومین جشنواره، همزمان با میلاد حضرت زینب(س) در ۳ اسفند ۹۳ برگزار می شود؛ دبیرخانه ما در طول سال فعال بوده و آثار شرکت کنندگان را پذیرفته و آدرس وبلاگ نویسان را در پایگاه بعثه مقام معظم رهبری قرار می دهیم.

مدیر پایگاه اطلاع رسانی حج در پایان و در حاشیه این نشست خبری افزود: جدیدا باخبر شدیم که کاروانی ۱۳۰ نفره از شهرهای عراق پیاده به سمت حرم امام رضا(ع) در مسیر می باشند که این مسیر ۴۶ روز طول می کشد و نکته قابل توجه این است که این کاروان دیشب وارد شهر قم شده و در امام زاده شاه جمال مستقر شده اند؛ قرار است این افراد ۳ روز مهمان کریمه اهل بیت و مردم قم باشند و بعد از ۳ روز از مسیر گرمسار به سمت مشهد مقدس به مسیر خود ادامه می دهند.

وی همچنین در این رابطه گفت که این کاروان ساعت ۳ امروز یکشنبه از امام زاده شاه جمال به زیارت حرم حضرت معصومه(س) می روند.

استان اصفهان استان تهران استان قم اهل بیت حرم امام رضا حرم حضرت معصومه عراق مقام معظم رهبری میلاد حضرت زینب وبلاگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر