کد خبر: 157033 A

آیت الله نوری همدانی:

حوزه و علما در قبال این گونه گستاخی ها ساکت نمی مانند / قطعنامه مداخله جویانه اخیر اتحادیه اروپا علیه ایران نتیجه برخورد انفعالی در مقابل غرب است / باید در برابر دنیای غرب تهاجمی عمل کنیم نه تدافعی.

ایلنا: یکی از مراجع تقلید شیعه در قم، به تصویب قطعنامه اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد و گفت: این قطعنامه بی اساس و از روی غرض و کینه تصویب شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، آیت الله حسین نوری همدانی، صبح امروز در اولین جلسه درس خارج فقه خود در سال۹۳ که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با بیان این که قطعنامه مداخله جویانه اخیر اتحادیه اروپا علیه ایران نتیجه برخورد انفعالی در مقابل غرب است، اظهارداشت: متاسفانه رفتار برخی ها در برابر غرب، باعثشد که آنها فکر کنند نظام جمهوری اسلامی تغییر کرده و ایران کشور سابق نیست و می توانند اهداف و برنامه های خود را عملی کنند.

وی اضافه کرد: غربی ها با بهانه قرار دادن اعدام قاچاقچیان مواد مخدر، ما را متهم به نقض حقوق بشر می کنند و می گویند باید همجنس بازی در ایران قانونی شود.

این مرجع تقلید با بیان این که حوزه و علما در قبال این گونه گستاخی ها ساکت نمی مانند، ‌ گفت: فرهنگ و مساله مدیریت جهادی که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید کردند، تنها مربوط به داخل کشور نیست.

وی با بیان این که باید در برابر دنیای غرب تهاجمی عمل کنیم نه تدافعی، خطاب به غربی ها، گفت: شما از تکفیری‌ها حمایت و آنان را تقویت می‌کنید، هواپیما های بدون سرنشین شما ملت مظلوم پاکستان را به خاک و خون می کشند، مردم مظلوم افغانستان را می کشید، و…، ما ناقض حقوق بشر هستیم یا شما؟

آیت الله نوری همدانی در پایان با بیان این که اینکه شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر منافق و مرگ بر صهیونیست‌، ریشه قرآنی دارد، تاکید کرد: مبنای نظام جمهوری اسلامی بر اساس اسلام و حکومت اسلامی و «اشدا علی الکفار» است و این شعارها مبانی دینی دارد.

آیت الله حسین نوری همدانی اتحادیه اروپا ایران خاک قم مسجد نظام جمهوری اسلامی نقض حقوق بشر ملت صهیونیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر