کد خبر: 161120 A

به پیشنهاد سید حسن خمینی؛

مرکز ترویج یاد، نام و اندیشه حضرت امام خمینی(س) همزمان با سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) افتتاح شد.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش استاندار قم با اشاره به افتتاح مرکز ترویج یاد، نام و اندیشه حضرت امام خمینی(س) گفت: راه اندازی این مرکز به عنوان یک کار فرهنگی فاخر و ارزشمند، بنا به پیشنهاد ارزنده حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی و با همت جهادی شهرداری تهران انجام گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش پذیرش مسئولیت این مرکز را، مایه افتخار و فرصتی مغتنم برای خدمت به این شخصیت بزرگ عنوان و خاطرنشان کرد: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ایجاد چنین مرکزی در راستای منویات مقام معظم رهبری و پاسداشت و نشر اندیشه ها و سیره رفتاری معمار کبیر انقلاب اسلامی است که امیدواریم منشاء آثار و برکات زیادی باشد.

استاندار قم هدف از راه اندازی مرکز ترویج نام، یاد و اندیشه امام(ره) را زنده نگه داشتن اندیشه دینی و سیاسی رهبر کبیر انقلاب دانست و افزود: فراگیر شدن اندیشه های امام راحل از طریق استفاده از ابزارهای گوناگون فرهنگی، هنری و تبدیل کردن نام و مرام ایشان به جریانی پویا و الگو سازی آن برای جهان اسلام از جمله اهدافی است که این مرکز در صدد دستیابی به آن است.

رئیس مرکز ترویج نام، یاد و اندیشه امام(ره) اضافه کرد: همسوی فعالیت ها با منویات مقام معظم رهبری، تاکید بر استفاده از محتویات موجود و پرهیز از فعالیت‌های سطحی و نیز استفاده ابزارهای روزآمد و اثر گذار در بین عموم مردم به خصوص جوانان از جمله مباحثی است که از سوی مرکز مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

حجت‌ الاسلام صالحی منش در ادامه به ماموریت‌های مرکز اشاره کرد و گفت: احصای محتواهای متقن مربوط به امام(ره) و ارائه آن در قالب نو، تشویق مردم به خصوص قشر جوان به بهره‌مندی از سبک زندگی امام(ره)، فراگیرسازی اندیشه‌های امام(ره) با بهرگیری ابزارهای فرهنگی و هنری، حمایت از برنامه‌ها و فعالیت‌های کارمندان و مراکز تابع و عموم مردم در خصوص حضرت امام(ره) و نیز برنامه ریزی و مدیریت‌ برگزاری دوره‌های آموزشی در خصوص دیدگاه امام(ره) از جمله ماموریت‌های است که از سوی این مرکز مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

اقتصاد امام راحل جهان اسلام حضرت امام خمینی حضرت فاطمه زهرا دوره های آموزشی سید حسن خمینی فرهنگی و هنری قم منویات مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر