کد خبر: 162210 A

شهردار منطقه ۸ قم:

شهردار منطقه ۸ قم گفت: با توجه به اینکه مسکن مهر شکل گرفته و تعداد زیادی از همشهریان در این محلات ساکن هستند، شهرداری برای ساکنین این محلات برنامه ویژه دارد.

ایلنا: شهردار منطقه ۸ قم گفت: با توجه به اینکه مسکن مهر شکل گرفته و تعداد زیادی از همشهریان در این محلات ساکن هستند، شهرداری برای ساکنین این محلات برنامه ویژه دارد.

به گزارش ایلنا، مهندس سید عبدالله سلیمانی اظهار داشت: در همین راستا کار احداثبوستان‌های محلات مسکن مهر آغاز شده و طی یکی دو سال آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی با اشاره به اینکه در زمینه مسائل فرهنگی و تفریحی در منطقه پردیسان با مشکلات جدی مواجه هستیم، افزود: در سال جاری احداث۲ بوستان در محلات مسکن مهر را در دستور کار داریم و با توجه به اینکه در محله یک مسکن مهر شهروندان چند ماهی است که ساکن شده اند، فاز یک بو ستان این محله را اجرا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: بوستان ویژه بانوان در بلوار بهشت واقع در اراضی شهرک سازان جنوب، پشت کلانتری به نام بوستان کوثر در دستور کار شهرداری منطقه ۸ قرار دارد که در سال جاری احداثو به بهره‌بردرای خواهد رسید.

سلیمانی بیان داشت: بوستان ویژه جانبازان نیز در سایت ۱۰۰ هکتاری حدفاصل خیابان های شهیدان مومن پور و شهیدان نیازمند با امکانات مورد نیاز و مناسب جانبازان عزیز احداثخواهد شد.

وی با تاکید بر توجه ویژه شهرداری به مباحثفرهنگی در منطقه پردیسان اضافه کرد: با توجه به بافت جمعیتی پردیسان و حضور قشر جوان در این منطقه، مباحثفرهنگی یکی از ضروریات است.

وی تصریح کرد: در مسکن مهر از قشرهای مختلف در کنار هم سکونت دارند که در برخی مواقع با هم هیچ سنخیت فرهنگی و اخلاقی ندارند، این مشکلات در محلات مسکن مهر بسیار به چشم می‌خورد.

سلیمانی بیان داشت: احداثکانون‌های فرهنگی و هنری، کتابخانه و دیگر زیرساخت‌های فرهنگی در پردیسان ضروری است و شهرداری نیز این مباحثرا در دستور کار خود قرار داده و به سهم خود احداثبوستان‌ها و فضای سبز را آغاز نموده است.

وی افزود: اگر اداره کل راه و شهرسازی زمین مورد نیاز را به شهرداری واگذار کند، ما آمادگی احداثفرهنگسرا و کتابخانه را در منطقه پردیسان داریم.

شهردار منطقه ۸ اضافه کرد: در حال حاضر نیز شهرداری برنامه‌های فرهنگی مشترکی را با هیات امناء مساجد، بسیج و… برگزار می‌کند و همچنین از حضور مردم در مراسم‌های عزاداری، اعیاد و جشن‌ها برای جلب مشارکت آنان و تبلیغ فرهنگ شهرنشینی استفاده لازم را می‌برد.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اتمام پروژه‌های نیمه تمام اولویت شهرداری منطقه ۸ در سال جاری است، گفت: امسال بنا را بر این گذاشتیم که پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام برسانیم و پروژه‌های جدید را شروع کنیم.

وی گفت: در همین راستا در محلات مسکن مهر با توجه به کمبود بودجه‌ای که داشتیم، احداثبوستان‌ها را در دو فاز طراحی کردیم تا بتوانیم در ابتدا فاز یک را احداثو به بهره‌برداری برسانیم تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

فاطمه گرمابی

اداره کل راه برنامه های فرهنگی بودجه جانبازان زمین شهرداری عزاداری قم مسکن مهر جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر