کد خبر: 164214 A

بنایی در همایش تجلیل از کارگران استان قم:

وقتی که مبدا اعلی، خداوند سبحان کارگر نامیده می شود، تکلیف ما نیز مشخص است / کارگری و کارکردن، یک صفت نیکو و صفتی ممتاز است که باید به آن افتخار کرد.

ایلنا: معاون سیاسی - امنیتی استاندار قم، گفت: کارگری و کارکردن، یک صفت نیکو و صفتی ممتاز است که باید به آن افتخار کرد و جمهوری اسلامی برای ارج نهادن به کار و کارگر قوانین مختلفی گذاشته است، چرا که مقام کارگر را باید حفظ شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، حجت الاسلام علی بنایی، سه شنبه شب در همایش هزار نفری کارگران قم که با حضور برخی از مسئولین استانی و نمایندگان تشکل های کارگری در مجتمع فرهنگی نور قم برگزار شد، اظهار داشت: مسئله کار و کارگر برای ما مسئولین، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اهمیتی که نظام جمهوری اسلامی برای کارگری و کار، قائل است، واقعا در هیچ جای جهان این ارزش و اهمیت وجود ندارد.

وی افزود: در اولین مراسمی که برای روز جهانی کارگر برگزار شد، امام خمینی(ره)، فرمودند، " خدا هم کارگر است. " کارگری به گونه ای است که، همه در جهان، به نحوی اشتغال به کار دارند.

معاون سیاسی - امنیتی استانداری قم، خاطر نشان کرد: وقتی که مبدأ اعلی، خداوند سبحان کارگر نامیده می شود، تکلیف ما نیز مشخص است.

بنایی ادامه داد: کارگری و کارکردن، یک صفت نیکو و صفتی ممتاز است که باید به آن افتخار کرد و جمهوری اسلامی برای ارج نهادن به کار و کارگر قوانین مختلفی گذاشته است، چرا که مقام کارگر را باید حفظ شود.

وی گفت: البته فراز و نشیب هایی در این امر وجود داشته و مصائب پیرامون کارگری، همیشه بوده و خواهد بود، ولی مهم این است که کارگران و کارفرمایان ما بتوانند با هم دلی و با این نیت که مشکل یکدیگر را حل بکنند، طی کاری مشترک تصمیم گیری کنند و این تصمیم گیری صحیح موجب رشد اقتصادی کشور است.

نماینده سابق مردم قم در مجلس شورای اسلامی، در پایان، با بیان این که باید همدلی و هماهنگی بین همه اقشار کارگری وجود داشته باشد، ابراز کرد: کشور ایران به زودی زود، قله های علمی و اقتصادی جهان را فتح خواهد کرد و این بخاطر وجود ذخایر بسیار غنی و نیروی جوان کارآمدی است، که با تکیه بر دانش بومی خود راه پیشرفت کشور را گرفته اند؛ یقینا در سال های آینده بر قله های بلند علمی و اقتصادی جهان خواهد ایستاد.

استان قم اشتغال ایران جمهوری اسلامی رشد اقتصادی قم مجلس شورای اسلامی معاون سیاسی امنیتی معاون سیاسی امنیتی استاندار نظام جمهوری اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر