کد خبر: 164377 A

آیت الله نوری همدانی:

باید روحیه جهاد و شهادت طلبی را در جامعه به خصوص در میان جوانان ترویج دهیم / دشمن تهمت می‌زد که اسلام نسبت به زنان نظر منفی دارد / عالمان با مردنشان از صحنه روزگار محو نمی‌شوند.

ایلنا: یکی از مراجع تقلید شیعه در قم، گفت: سیاست سپاه جهان را فراگرفته و موجب ترس آمریکا شده است و باید روحیه جهاد و شهادت طلبی را در جامعه به خصوص در میان جوانان ترویج دهیم.

به گزارش ایلنا در قم، آیت‌الله نوری همدانی ظهر امروز، در دیدار فرمانده، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) و همچنین اعضاء ستاد گرامیداشت علامه مطهری و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه استان قم، ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب، اظهار داشت: شهید مطهری دارای آثار فراوانی در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و سیاسی است و آنچه که اسلام به ما سفارش کرده را با قلمی روان بیان کرده‌اند.

وی افزود: شهید مطهری به ما سفارش کرده‌اند که سعی کنیم بعد از خودمان آثار معنوی برجای بگذاریم زیرا تا آن زمان زنده هستیم و ثواب آن در پرونده اعمالمان ثبت می‌شود.

استاد درس خارج حوزه بیان داشت: کسانی که ثروت زیاد داشتند کمتر این چنین آثار از خود باقی گذاشته‌اند اما عالمان با مردنشان از صحنه روزگار محو نمی‌شوند زیرا دارای آثاری هستند که برجای می‌گذارند.

وی ابراز داشت: قبل از انقلاب اسلامی عده‌ای خیال می‌کردند سیاست از اسلام جدا است و اسلام را منحصر به عبادات در امور فردی کرده بودند. شهید مطهری در این باره بیان کرد که این اعمال از امور دشمن است و آنها می‌خواهند مردم نسبت به دین بدبین شوند.

این مرجع تقلید شعیان افزود: دشمن تهمت می‌زد که اسلام نسبت به زنان نظر منفی دارد و آنان را درجه ۲ می داند و نسبت به مردان نظر مثبت دارد و آنان را درجه یک می‌داند؛ آنها می‌خواستند با این کار زنان را نسبت به دین بدبین کنند.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: تهمت دیگر دشمن در آن زمان این بود که بیان می‌کردند اسلام طرفدار اغنیا است؛ آن‌ها با این بیان می‌خواستند فقرا که بخش زیادی از جامعه را دربرداشت، نسبت به دین بدبین شوند.

وی با اشاره به جمله «دین افیون توده‌ها است»؛ به عنوان تهمت دیگر دشمنان ابراز کرد: اسلام می‌گوید عقیده و ایمان همراه با سیاست است و سیاستی که خدا محوری باشد سیاست اسلامی است درحالی که دشمن بر محور خود سیاست گذاری می‌کرد.

این مرجع تقلید شعیان با بیان اینکه قیامت همه انسان‌ها را فرا می‌خواند، افزود: خداوند در قرآن کریم به ما می‌گوید به خلقت حیوانات، آسمان‌ها، کوه‌ها و زمین نگاه کنیم به خدا‌شناسی پی می‌بریم و همچنین خداوند به پیامبر گرامی اسلام(ص) می‌فرماید: به مردم تذکر بده، اما کسی که به حقایق پشت بزند عذاب اکبر در انتظار او است.

وی عنوان کرد: همه ائمه دوست داشتند در راه نبرد به شهادت برسند و آن‌ها که ایمان کامل دارند نیز دوست دارند در راه جهاد به شهادت برسند.

آیت الله نوری همدانی خطاب به پاسداران سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) یادآور شد: سیاست شما جهان را فراگرفته و موجب ترس آمریکا شده است و باید روحیه جهاد و شهادت طلبی را در جامعه به خصوص در میان جوانان ترویج دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا از ترس سپاه پاسداران جرأت حمله به ایران را ندارد.

انقلاب اسلامی ایران جامعه جهان زمین زنان سپاه پاسداران قم پیامبر اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر