کد خبر: 167576 A

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم خبر داد؛

هم اکنون این اداره در سازمان زیباسازی تشکیل شده است / داشتن شهری زیبا و بدون مانع عاری از زواید محیطی، همت و همکاری تمام نهادهای متولی و مرتبط را می طلبد.

ایلنا: مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری قم گفت: به جهت بهبود شرایط مناسب به منظور رفت و آمد معلولان و جانبازان عزیز در سطح شهر، مدیریت شهری قم را بر آن داشت تا نسبت به راه اندازی اداره مناسب سازی اقدام نماید.

به گزارش ایلنا، فتحی با اشاره به تشکیل این اداره اظهار داشت: با توجه به تاکیدات شهردار قم مبنی بر راه اندازی و تشکیل کارگروه و اداره مناسب سازی در شهرداری قم، هم اکنون این اداره در سازمان زیباسازی تشکیل شده است.

وی افزود: بازنگری در نحوه ساخت و ساز و احداثات شهری، شوارع و معابر سطح شهر جهت اصلاح، بهبود و بهینه سازی موارد موجود در راستای استفاده معلولین در تردد آسان و امن، از اهداف تشکلیل این اداره می باشد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم با بیان این که تقویت بازوهای اجرایی این اداره، با همکاری معاونت ها، سازمان ها و مناطق هشت گانه شهرداری قم امکان پذیر است، عنوان کرد: فعالیت این اداره به شیوه گسترده تری در اجرای بند ۲ ماده قانون جامع حمایت از حقوق معلولان خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: اداره مناسب سازی علاوه بر نگاه ویژه و کاربردی بر نحوه استفاده معلولین از معابر شهری، بهبود تردد شهروندان، سالمندان و نابینایان را در دستور کار اجرایی خود قرار داده است.

فتحی با اشاره به وظیفه دیگر دستگاه ها در بهبود شرایط تردد معلولین در سطح شهر گفت: داشتن شهری زیبا و بدون مانع عاری از زواید محیطی، همت و همکاری تمام نهادهای متولی و مرتبط را می طلبد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم ادامه داد: این اداره علاوه بر نگاه کاربردی بر نحوه استفاده ثمر بخش معلولین از معابر و احداثات شهری، نگرش حذف موانع شهری، در راستای بهبود تردد کلیه شهروندان از جمله سالمندان، نابینایان و کودکان را در دستور کار اجرایی خود دارد.

وی در پایان ابراز کرد: همکاری شهرداری مناطق هشت گانه، معاونت ها، سازمان ها و فعالان در این امر تعریف شده در راستای تحقق اهداف مناسب سازی، بسیار یاری بخش خواهد بود.

جانبازان حقوق ساخت و ساز سالمندان شهرداری قانون قم کودکان معلولان نابینایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر