کد خبر: 170647 A

مشاور شهردار قم:

هوش سازمانی ما ضعیف است / شهرداری قم به سازمانی یادگیرنده و یاد دهنده تبدیل می‌‌شود / آی کیو سازمانی از آی کیو افراد کمتر است.

مشاور شهردار قم گفت: هوش سازمانی ما ضعیف است و در جلساتی که برگزار می کنیم افراد حضور فیزکی دارند ولی فکر خودشان را همراه نمی ‌کنند و باید این روند در سازمانها تغییر کند.

به گزارش ایلنا، دکتر زارعی متین در جمع معاونین، شهرداران مناطق و مدیران عامل سازمان‌ها و مدیران ستادی با اشاره به اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است، تصریح کرد: باید برای آینده برنامه ریزی داشته باشیم و دوره‌های آموزشی و کلاس‌ها جنبه سرمایه گذاری دارد و نگاه ما به هیچ وجه هزینه‌ای نیست.

وی از توجه شهردار و مدیران شهرداری قم به این برنامه تقدیر کرد و افزود: ‌ این کارگاه های آموزشی همراه با اردوها خارج از محیط کاری خاصیت یادگیرندگی بالایی دارند.

مشاور شهردار قم با بیان اینکه در دنیا برای پیشرفت چهار شاخص تعریف شده است، خاطرنشان کرد: این شاخصه‌ها شامل شایستگی و توانمندی، تعهد سازمانی، همراهی و همدلی و در نهایت کارایی و بهره وری است.

وی با اشاره به نقش اردوها در یادگیری و یاددهندگی گفت: در این اردوها همکاران می‌توانند تبادل تجربه و اطلاعات داشته باشند.

زارعی متین با اشاره به برگزاری اولین نشست همایش اقتصاد مقاومتی که به همت شهرداری قم و دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، گفت: در این نشست از سوی شهردار قم ایده‌ اقتصاد مقاومتی یعنی بهره گیری از سرمایه انسانی، سرمایه اجتماعی، سلامتی روح و روان و سرمایه معنوی مطرح و از قم به همه کشور تسری پیدا کرد.

وی با اشاره به گزارشی که در ارتباط با آینده پژوهی در ایران در سال ۹۲ انجام شده است افزود: در این گزارش ده چالش مورد اشاره قرار گرفته و شهرداری‌ها به دلیل مسائل فرهنگی و اجتماعی که با آن روبه‌رو هستند در راس این چالش‌ها قرار دارند.

وی با بیان اینکه شهرداری موثرترین ارگان در شهر است، تاکید کرد: شهرداری باید برای خودش طرح و برنامه داشته و به طراحی الگویی جامع برسد.

مشاور شهردار قم با تاکید بر اینکه برنامه‌های آموزشی در شهرداری قم با جدیت دنبال می‌شود، یادآور شد: وقتی که طرحی ارائه شد باید از نظرات دیگران بهره مند ‌شوید تا بهترین نتیجه حاصل شود.

وی با بیان اینکه تغییری در برنامه‌های آموزشی شهرداری ایجاد شده است، ادامه داد: در مورد بهره وری مباحثجدیدی آغاز شده و از تجربیات افراد مختلف بهره مند می‌شویم.

زارعی متین با بیان اینکه کسب تجربه و دانش از تجارب دیگران نشانه بهره وری است، گفت: تلاش می‌کنیم شهرداری را به عنوان سازمان یادگیرنده و به عنوان الگویی برای سایر شهرها تدبیل کنیم.

وی ادامه داد: در جلسات بهره وری می‌خواهیم تعریف بهره وری را ارائه کرده، راهکارهای افزایش درآمد را تبیین کرده و نمی‌خواهیم از مسیرهای محدود دنبال درآمد باشیم. راه‌های افزایش درآمد و کاهش هزینه‌ها خود یک بهره وری است.

مشاور شهردار قم با اشاره به اینکه تمام مشکلات ما در شهرداری ها و سازمان‌ها به خاطر ساختارهای معیوب است خاطرنشان کرد: می‌خواهیم فرهنگ گفت‌وگو را تبیین و ترویج کرده و بدانیم هر کسی که اطلاعی دارد به دیگران بیاموزد و با این کار زکات علم را پرداخت کند.

وی گفت: تحقیقات نشان می‌دهد آی کیو سازمانی از جمع آی کیو کارکنان به دست می ‌آید در صورتیکه که آی کیو سازمانی از آی کیو افراد کمتر است؛ هوش سازمانی ما ضعیف است و در جلساتی که برگزار می کنیم افراد حضور فیزکی دارند ولی فکر خودشان را همراه نمی ‌کنند و باید این روند در سازمان ها تغییر کند.

زارعی متین با تاکید بر اینکه شعار ما در شهرداری «فرد شایسته، شهرداری برجسته و منابع انسانی سالم و شاداب است» تصریح کرد: فرم‌های تجربه نگاری در اواخر سال گذشته در اختیار مدیران شهرداری قرار داده شده و هر کس تجربیات برجسته‌ای داشته ارائه کرده و این تجربیات در قالب کتابی منتشر خواهد شد.

اقتصاد مقاومتی برنامه های آموزشی بهره وری درآمد دوره های آموزشی شاخص شهرداری فرهنگی و اجتماعی قم مجمع تشخیص مصلحت نظام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر