کد خبر: 205211 A

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات قم:

افرادی که در ستادهای رقبای آقای روحانی بودند امروز در قم، پست و سمت های مهم را گرفته و کارها را به دلخواه خود پیش می برند.

ایلنا: یک عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات قم با بیان اینکه ادعای استاندار قم مبنی بر توافق اصلاح طلبان روی فرماندار جدید قم، درست نیست، تصریح کرد: مسلما «آقای سیار» فرماندار جدید قم، چهره اصلاح طلب نیست بلکه اصولگراست و از نظر فکری به «آقای بنایی» معاون سیاسی استاندار قم نزدیک است و ایشان کمک کردند تا یک نیروی همفکر خودشان، فرماندار شود.

به گزارش ایلنا، روز گذشته «رضا سیار» مدیر کل جهاد و کشاورزی قم در زمان احمدی‌نژاد، به عنوان فرماندار جدید قم معرفی شد که در جلسه معارفه وی، استاندار قم ادعا کرد، برای فرماندار شدن او، با اصولگرایان و اصلاح طلبان استان قم، توافق شده است.

«علی عبدی انبوهی» از اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات قم، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در قم، به سخنان روز گذشته استاندار قم واکنش نشان داد و با تأکید بر اینکه هیچ توافقی با اصلاح طلبان صورت نگرفته است، گفت: جناب آقای استاندار باید جلسات گذشته خود با اصلاح طلبان را به یاد بیاورند؛ البته ما به «آقای سیار» به عنوان فرماندار قم تبریک می‌گوییم و برای ایشان آرزوی موفقیت داریم، اما اصلاح طلبان قم که در چارچوب احزاب می‌گنجند، روی فرماندار شدن آقای سیار هیچ گونه توافقی نکردند و در این مورد هم مفصل با استاندار قم صحبت کردیم و به نظرم ایشان اشتباه کردند که چنین ادعایی را مطرح کردند.

وی تأکید کرد: آقای سیار کاندیدای مورد نظر اصلاح طلبان استان قم برای سمت فرمانداری نبودند ولی با همه این شرایط، امیدواریم موفق باشند.

این عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان قم، با بیان اینکه فرماندار جدید قم با مدد «آقای علی بنایی» معاون سیاسی - امنیتی استانداری قم که از چهره‌های اصولگراست، روی کار آمد، گفت: مسلما آقای سیار چهره اصلاح طلب نیست بلکه اصولگراست و از نظر فکری به «آقای بنایی» نزدیک است؛ «آقای بنایی» کمک کردند تا یک نیروی همفکر خودشان، فرماندار شود؛ از این رو بازهم تأکید می‌کنیم که «آقای سیار» کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان برای فرمانداری قم نبوده و خودش هم اصلاح طلب نیست.

«عبدی انبوهی» با بیان اینکه فرماندار جدید قم مناسب این سمت نیست، به سخنان روز گذشته وی مبنی بر اینکه «من در حوزه کشاورزی هیچ جا با لکنت حرف نمی‌زنم اما در این مسئولیت جدید تازه وارد هستم.»، گفت: این سخن نشان دهنده صداقت ایشان است؛ انصافا فرماندار جدید قم، هیچ وقت در وزارت کشور حضور نداشتند و کارکرد اجرایی سیاسی طبق فرموده خودشان نداشتند؛ اتفاقا یکی از مسائلی که اصلاح طلبان در خصوص ایشان عنوان می‌کردند همین مسئله بود که ایشان کارکرد سیاسی نداشتند.

وی افزود: اینکه «آقای سیار» مدیر کل زمان احمدی‌نژاد بوده، شاید به خودی خود مهم نیست، بلکه توانمندی افراد مهم است، اما به نظر ما، گزینه‌هایی را می‌شد به عنوان فرماندار قم معرفی کرد که تجربه کافی و کارکرد اجرایی لازم را داشته باشند.

این عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات قم، گفت: سخن ما با دولت بزرگواری که به آن رأی داده‌ایم این است، که دولت نباید عقبه فکری و پشتوانه رأیی خود را از دست دهد؛ متأسفانه با این رویکرد‌ها و این انتصابات، بین مردمی که به دولت رأی دادند دلسردی ایجاد می‌شود.

«عبدی انبوهی» خاطرنشان کرد: افرادی که در ستادهای رقبای آقای روحانی بودند امروز در قم، پست‌های مهم و سمت‌ها را گرفته‌اند و کار‌ها را به دلخواه خود پیش می‌برند؛ و از آن طرف افرادی که در ستاد آقای روحانی بودند، امروز کنار گذاشته شده و نگرانی دارند که مبادا میان مردم و دولت فاصله ایجاد شود.

وی اضافه کرد: ما اصلاح طلبان برای خودمان سهم خواهی نمی‌کنیم، بلکه حرفمان این است که دولتی که با شعارهایی از مردم رأی گرفته، مدیرانش باید معتقد به آن شعار‌ها باشند و الا اگر آن مدیران به آن شعار‌ها و آرمان‌ها وفادار نباشند، باعثدلسردی مردم بوده و قطعا به دست آوردن رضایت مردم با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات قم، تأکید کرد: مسئولان اجرایی استان‌ها و به ویژه استان قم، حال که به هر دلیل و با هر شیوه‌ای روی کار آمده‌اند، فراموش نکنند دولت به مردم وعده‌هایی داده است.

احمدی نژاد اصلاح طلبان اصولگرایان اعضای شورای فرماندار قم معارفه معاون سیاسی معاون سیاسی امنیتی وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر