کد خبر: 213276 A

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدیاسر خمینی:

ما به عنوان روحانی و طلبه اگر خالص نباشیم، نه تنها پیشرفت نمی‌کنیم بلکه هر لحظه به قهقرا می‌رویم.

ایلنا: نوه امام خمینی(ره) گفت: روحانیون با لباس روحانیت اعلام می کنند که سرباز امام زمان(عج) هستند، و اگر صادق و خالص نباشند، در نتیجه هر لحظه در حال ریا کردن و شریک قائل شدن برای خداوند هستیم و اگر این گونه شد، عاقبت بدی در انتظار است؛ ما به عنوان طلبه و روحانی، در آزمون سختی قرار داریم که اگر از آن سربلند بیرون بیاییم، خوش به سعادت‌مان و اگر نه، سرنوشت ابدی ما از مردم عادی هم بدتر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، حجت الاسلام و المسلمین سیدیاسر خمینی، در مراسم عمامه گذاری طلاب پاکستانی که با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در کتابخانه اقبال قم برگزار شد، با تأکید بر اصل اخلاص در نیت برای اثرگذاری هرچه بیشتر تبلیغ دین، اظهار داشت: طبق دیدگاه امام خمینی(ره) اعمالی که خالصانه برای خدا باشد ارزش و عظمت زیادی دارد اما در مقابل، اگر کاری خالصانه برای خدا نباشد، یعنی فرد برای انجام آن کار، برای خدا شریک قائل شده و این کار اگرچه اصل آن خوب باشد، برای آن فرد، اجر و ثوابی ندارد.

وی افزود: یکی از مقدمات خلوص نیت این است که خدا را بهتر بشناسیم و بدانیم این اعمالی که انجام می دهیم برای نزدیک شدن به درگاه چه کسی است و در این صورت کارهایی که می کنیم، ثواب بیشتری خواهد داشت.

نوه امام خمینی(ره)، با اشاره منش امام علی(ع) گفت: نگاه امام علی(ع) از یگانگی خداوند متعال، چون در اعلی مرتبه است، عمل او بالاترین ثواب را دارد؛ چون او فانی در الله است، حتی راه رفتنش بالاترین اجر و ثواب را برایش به همراه دارد.

وی خطاب به طلاب دینی حاضر در جلسه تأکید کرد: فراموش نکنیم ما به عنوان طلاب و روحانی، قدم در راهی گذاشته ایم که جامعه به ما نگاه می کند و توجه دارد و از این رو باید حواس مان جمع باشد؛ بدانیم جامعه و مردم، در ابتدای کار به ما به عنوان سربازان امام زمان(عج) نگاه می کنند.

سیدیاسر خمینی با بیان این که باید نیت های ما خالصانه برای رسیدن به قرب الهی باشد، گفت: اگر خالص نباشیم، نه تنها پیشرفت نمی کنیم بلکه هر لحظه به قهقرا می رویم؛ از آن جا که جامعه به ما به عنوان سربازان امام زمان(عج) نگاه میکند، اگر اعمال مان خالصانه و پاک باشد، موجب گرایش بیشتر مردم به دین شده و در نتیجه هر روز پیشرفت می کنیم اما اگر خدای ناکرده ناخالص باشیم، به دلیل این که جامعه را شاید نسبت به دین و لباس دین بد بین کرده ایم، هر لحظه از زندگی مان به قهقرا می رود اما افراد عادی به دلیل این که ادعایی در خصوص سربازی امام زمان(عج) ندارند، اگر عمل خطایی نیز از آن ها سر بزند، فقط همان عمل شان حساب است که شاید از جانب خدا بخشیده هم بشوند.

وی افزود: روحانیون با لباس روحانیت اعلام می کنند که سرباز امام زمان(عج) هستند، و اگر صادق و خالص نباشند، در نتیجه هر لحظه در حال ریا کردن و شریک قائل شدن برای خداوند هستیم و اگر این گونه شد، عاقبت بدی در انتظار است.

نوه امام خمینی(ره) افزود: ما به عنوان طلبه و روحانی، در آزمون سختی قرار داریم که اگر از آن سربلند بیرون بیاییم، خوش به سعادت مان و اگر نه، سرنوشت ابدی ما از مردم عادی هم بدتر خواهد بود.

سیدیاسر خمینی در پایان سخنان خود از حجت الاسلام و المسلمین سراج(سیدسراج الدین موسوی) مدیر کتابخانه اقبال قم برای تأسیس دانشگاه امام خمینی(ره) در شهر کراچی پاکستان تشکر کرد و گفت: واقعا دغدغه جناب آقای سراج، ترویج تشیع در پاکستان است.

سیدحسن خمینی طلاب پاکستانی عمامه گذاری سیدیاسر خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر