کد خبر: 213512 A

در نشستی تخصصی؛

این نشست تخصصی، با حضور کارشناسان حوزه سایبری همراه با پرسش و پاسخ دانشجویی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد.

ایلنا: نشست تخصصی آسیب شناسی شبکه های اجتماعی تلفن همراه با حضور کارشناسان حوزه سایبری همراه با پرسش و پاسخ دانشجویی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد.

به گزارش ایلنا از قم، این نشست با حضور کارشناسان حوزه ی سایبر از جمله دکتر مهدی اسلامی از اساتید مرکز فرهنگ و هنر واحد قم و پژوهشگر حوزه ی سایبری و نیز با حضور محمد رضا فرح بخش مدیر مطالعات اجتماعی ناجا و همچنین مهدی فراز پور کارشناس پلیس فتا تشکیل و به بررسی و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی تلفن همراه پرداخت.

کارشناسان حاضر در این نشست در ابتدا انواع اپلی کیشن های تلفن همراه را تشریح کرده و سپس به بیان تاثیرات مخرب شبکه های اجتماعی تلفن همراه بر تغییر سبک زندگی ایرانی - اسلامی، در تغییررفتار و روابط عاطفی اعضای خانواده که منجر به فرار مجازی از خانه شده و نیز سرقت حساب های بانکی، اطلاعات خانوادگی، عکس های شخصی و از این قبیل پرداختند.

محمدرضا فرح بخش در این نشست در سخنانی اظهار داشت: به دلیل عدم آگاهی از معایب استفاده های بی رویه و بی پروا از این اپلی کیشن ها امروز شاهد کاهش مهارت فردی و افزایش ارتباط غیر کلامی و غیر لمسی به صورتی فراگیر هستیم که در نتیجه آن بهداشت روانی خانواده ها و مهارت فردی کاهش داشته است.

مدیر مطالعات اجتماعی ناجا تصریح کرد: بسیاری از کاربران به علت کمبودهای عاطفی و برای جلب توجه و نیز کسب احترام از انواع اپلی کیشن ها استفاده و سعی در حضور فعال در شبکه های اجتماعی پیدا می کنند.

مهدی فرازپور کارشناس پلیس فتا در خصوص ارائه راهکار برای کاهش آسیب های ذکر شده عنوان کرد: آگاهی از طریق آموزش همگانی، طبق بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر تولید محتوای دینی و ملی و در راستای مقابله با تهاجم و آسیب های سیاست کارانه ی شرکت های سازنده ی اپلی کیشن های مخرب، از جمله راهکارهای اساسی این آسیب هاست.

در ادامه این نشست، دانشجویان با طرح سوالات و پاسخ گیری از کارشناسان حوزه ی سایبری نشست تخصصی را پایان دادند.

آسیب‌های شبکه‌های‌اجتماعی تلفن‌همراه شبکه های اجتماعی موبایل شبکه های اجتماعی تلفن همراه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر