کد خبر: 213549 A

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم خبر داد؛

طی شش ماهه نخست سال جاری ۵ هزار و ۲۰۷ نفر از شهروندان قمی در قالب یک میلیون و ۹۴ هزار و ۲۰۸ نفر ساعت از آموزشهای مهارتی بهره مند شدند که در این مدت ۲۳۰ مورد بازرسی از روند فعالیت این آموزشگاه‌ها به عمل آمده است.

ایلنا: مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم گفت: ۱۶۹آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای فعال در استان قم در حال ارائه آموزشهای مهارتی مورد نیاز جوانان استان می باشند.

به گزارش ایلنا از قم، احمد عطارنیا مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم ضمن اشاره به فعالیت ۱۶۹آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در سطح استان گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری در آموزشگاههای آزاد استان، ۷۵۷دوره آموزشی دایر بوده که در ۶۴۸دوره کارآموزان ثبت نام نموده و مشغول به آموزش شدند.

عطارنیا با اشاره به نقش بسیار فعال آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای این استان در امر اشاعه و ترویج آموزشهای مهارتی تصریح کرد: به طور حتم آموزش‌های مهارتی در توانمندسازی افراد در حوزه‎های اشتغال پایدار نقش بسزایی ایفا می‌کند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید بازارمحور بوده و بستر ایجاد کسب و کار در جامعه را برای افراد مهیا کند، تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با این رویکرد در این زمینه فعالیت می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت ۱۶۹ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در سطح استان گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری ۵ هزار و ۲۰۷ نفر از شهروندان قمی در قالب یک میلیون و ۹۴ هزار و ۲۰۸ نفر ساعت از آموزشهای مهارتی بهره مند شدند که در این مدت ۲۳۰ مورد بازرسی از روند فعالیت این آموزشگاه‌ها به عمل آمده است.

عطارنیا ابراز داشت: آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای توسط بخش خصوصی و با کسب مجوز از سازمان و بر اساس استانداردهای مهارت آموزش و شهریه مصوب سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و تامین عوامل آموزشی واجد شرایط نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای اقدام می‌‌کنند.

وی در پایان، توانمند سازی افراد فاقد مهارت و ارائه آموزش های مهارتی در راستای یاری رساندن به ایجاد اشتغال پایدار در جامعه و حفظ آن در جامعه شغلی کشور را مهمترین رسالت سازمان آموزش فنی و حر فه ای کشور برشمرد و افزود: اداره کل آموزش فنی و حر فه ای استان قم نیز همچون سنوات گذشته مصمم است در جهت ارائه مهارتهای فنی و حرفه ای و ایجاد اشتغال پایدارگامهای موثری را بردارد.

اداره کل فنی و حرفه ای استان قم آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان قم مهارت های کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر