کد خبر: 215060 A

غرویان در گفت‌وگو با ایلنا:

برخی‌ها روحیه‌شان همانند دولت قبل است که درصدد رویاوریی گروه‌ها با یکدیگر و ایجاد فضای ناآرام و حذف هستند / مردم نشان دادند که خواهان فضای آرام و برادرانه‌اند و سیاست و سیاستمداری به نشانه تنازع را نمی‌خواهند.

یک استاد سطح عالی حوزه علمیه قم با بیان اینکه نباید به بهانه نقد، تخریب و هتک کرد، تاکید کرد: در سال‌های گذشته به دلیل رویکرد دولت قبل، فضای نقد از بین رفت و جای آن را هتک و توهین گرفت و آقای روحانی می‌خواهد به تلطیف و سالم‌سازی فضا بپردازد.

آیت‌الله محسن غرویان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به صحبت اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه نباید آرایش خشم را در جامعه ترویج کرد، گفت: در جامعه مردم‌سالار دینی، وقتی می‌پذیریم که براساس رای‌‌گیری از مردم، کشور را مدیریت کنیم، معنایش این است که قواعد بازی باید توسط همه گروه‌ها رعایت شود.

وی ادامه ادامه داد: آقای روحانی به دنبال این است که با احترام به طرف مقابل، می‌توان گروه‌ها و افراد را نقد کرد و معنای نقد تخریب و توهین نیست و نباید به بهانه نقد، تخریب و هتک کرد.

عضو هیئت علمی جامعه‌المصطفی(ص) با اشاره به رویکرد سال‌های گذشته توسط دولت قبل اظهار داشت: در سال‌های گذشته به دلیل رویکرد دولت قبل، فضای نقد از بین رفت و جای آن را هتک و توهین گرفت و آقای روحانی می‌خواهد به تلطیف و سالم‌سازی فضا بپردازد.

غرویان در پاسخ به این سوال که چرا برخی از وحدت جامه هراس دارند و سعی در ایجاد تشنج می‌کنند؟ تصریح کرد: برخی افراد روحیه آرامی دارند و برخی نیز به ماجراجویی، کشمکش و نزاع گرایش دارند. آقای روحانی ذاتا معتقد به فضای آرام و رفتار مسالمت‌آمیز و صلح جویانه‌ است و اعتقاد دارد که می‌توان جامعه را با استفاده از گرایش‌های مختلف با حفظ آرامش اداره کرد.

این استاد سطح عالی حوزه علمیه قم افزود: برخی‌ها هم روحیه‌شان همانند دولت قبل است که درصدد رویارویی گروه‌ها با یکدیگر و ایجاد فضای ناآرام و حذف هستند.

وی در پایان ابراز داشت: البته مردم نشان دادند که خواهان فضای آرام و برادرانه‌اند و سیاست و سیاستمداری به نشانه تنازع را نمی‌خواهند.

احمدی نژاد بازی جامعه حوزه علمیه قم خشم دولت رئیس جمهور عضو هیئت علمی محسن غرویان مسالمت آمیز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر