کد خبر: 215073 A

استاندار قم:

استاندار قم از صدور حکم اعدام برای آیت الله شیخ نمر روحانی شیعه عربستانی اظهار تعجب کرد / بودجه ۷۵ میلیارد تومانی جدیدی به قم اختصاص دادند و روز گذشته به حساب اقتصاد دارایی ما واریز شد / بودجه ای که مقام معظم رهبری برای انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم در نظر گرفتند حدود ۱۳۰۰میلیارد تومان بود که این با بودجه عمرانی سالانه ما که تقریبا ۱۰۰میلیارد تومان است قابل مقایسه نیست ولی مقام معظم رهبری یک تنه این بزرگواری را در حق قم انجام دادند.

استاندار قم گفت: خدا را شکر امروز در جمهوری اسلامی به کمک سپاه، ارتش و نیروی انتظامی در کشوری زندگی می‌کنیم که هیچ مشکل امنیتی نداریم و نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، حجت ‌الاسلام صالحی منش پیش از ظهر امروز در مراسم سالگرد افتتاح بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) قم که با حضور فرمانده سپاه قم، فرماندار و شهردار قم برگزار شد، پیرامون اینکه سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۹تحول عظیمی در قم به‌وجود آورد اظهار داشت: مقام معظم رهبری بسیار آدم منظمی هستند و علت اینکه سفر ایشان به قم از پنج به نه روز طول کشید، این بود که مسائل قم بسیار برای ایشان حائز اهمیت بود.

وی افزود: صبح امروز چهارده طرح آموزش و پرورش را افتتاح کردیم که اگر قرار بود این پروژه‌ها به روال عادی در جریان باشد شاید سال‌های سال طول می‌کشید اما با مدیریت جهادی و کمک ویژه مقام معظم رهبری و عنایت ایشان این امور سریع‌تر انجام شد.

حجت الاسلام صالحی منش با اشاره به دلایل سفر مقام معظم رهبری به قم گفت: ایشان باتوجه به اینکه شرایط ویژه ای در کشور به وجود آمده بود، عمده کارهایی که در نظر داشتند مربوط به بصیرت افزایی، ارتباط با حوزه و مراجع معظم و کارهایی که باید در کشور انجام میشد پایگاه اصلی را قم قرار دادند و بر بسیاری از مشکلات فائق آمدند و حوزه، مرجعیت و روحانیت نیز با اجماع خود لبیک به ندای مقام معظم رهبری دادند و از آن پس شرایط کشور آرام آرام تغییر پیدا کرد که همه ایران توانستند یک انتخاب بی عیب و نقص را رقم زده و این امور در کارنامه عالی مقام معظم رهبری ثبت شد.

استاندار قم تصریح کرد: بودجه ای که مقام معظم رهبری برای انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم در نظر گرفتند حدود ۱۳۰۰میلیارد تومان بود که این با بودجه عمرانی سالانه ما که تقریبا ۱۰۰میلیارد تومان است قابل مقایسه نیست ولی مقام معظم رهبری یک تنه این بزرگواری را در حق قم انجام دادند.

وی یادآور شد: اردیبهشت امسال بانک مرکزی ما را فرا خواند و ابلاغ کرد دیگر دنبال بودجه سفر مقام معظم رهبری نیایید و این یک ناامیدی در ما ایجاد کرد اما به لطف خدا، دولت محترم و سفارشات دفتر رهبری بودجه ۷۵ میلیارد تومانی جدیدی به قم اختصاص دادند و روز گذشته به حساب اقتصاد دارایی ما واریز کردند.

حجت الاسلام صالحی منش با تاکید بر اینکه امیدواریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قم با مدیریت جهادی کارها را پیش ببرند ابراز کرد: از زمانی که واقعه طبس پیش آمد، آمریکا هیچ‌گاه از این مسئله غافل نشد که ضربه سیاسی، اقتصادی و نظامی به ما وارد کنند چون آن ها با هیچ کس رودربایستی نداشته و ندارند و هرگاه بتوانند کاری علیه ما انجام دهند از آن دریغ نخواهند کرد ولی خدا را شکر امروز در جمهوری اسلامی به کمک سپاه، ارتش و نیروی انتظامی در کشوری زندگی می‌کنیم که هیچ مشکل امنیتی نداریم و نخواهیم داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به صدور حکم اعدام برای آیت الله شیخ نمر روحانی شیعه عربستانی واکنش نشان داد و گفت: واقعا نمی دانم اعدام آیت الله شیخ نمر به چه جرمی است؟ البته آن ها این کار را نمی کنند چون می دانند ایران به اینگونه مسائل چه واکنشی خواهد داشت.

استاندار قم سپاه قم صالحی منش بیمارستان علی بن ابیطالب قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر