کد خبر: 232117 A

حراست دانشگاه مفید قم مانع از ورود خبرنگاران برای پوشش خبری مراسم سخنرانی دکتر جعفر توفیقی به دانشگاه شد.

ایلنا: حراست دانشگاه مفید قم مانع از ورود خبرنگاران خبرگزاری های ایلنا و فارس برای پوشش خبری مراسم سخنرانی دکتر جعفر توفیقی به دانشگاه شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، عصر امروز و در ساعت ۱۵ قرار بود دکتر جعفر توفیقی سرپرست سابق وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری در دانشگاه مفید قم سخنرانی کند و به همین دلیل خبرنگاران خبرگزاری های ایلنا و فارس برای پوشش خبری این برنامه به دانشگاه مفید قم مراجعه کردند که با برخورد نامناسب حراست دانشگاه مواجه شدند.

هتک حرمت خبرنگاران و عکاسان خبری و برخوردهای ناشایست با آن ها هر چند تازگی ندارد و هر از گاهی از سوی برخی افراد ناآگاه و کم اطلاع صورت می گیرد اما جای تعجب دارد که برخوردهای غیر معمول، در مکانی علمی مانند دانشگاه مفید که علاوه بر آن منتسب به یکی از مراجع تقلید است، رخ می دهد.

قطعا اگر در بدو ورود به خبرنگاران اعلام می شد که شما حق ورود به دانشگاه را ندارید و برنامه دکتر توفیقی در دانشگاه مفید قم جنبه پوشش خبری ندارد، خبرنگاران اعتراضی نداشتند و حق را به دانشگاه می دادند، اما وقتی اجازه ورود داده می شود و بعد از آن خبرنگاران را بیرون کنند، محترمانه نیست.

جای تأسف است که رابطه خوب دانشگاه مفید قم با خبرنگاران که در چند سال گذشته روز به روز بهتر می شد، با چنین کارهایی خدشه دار شود.

امیدواریم دیگر شاهد هتک حرمت خبرنگاران و اصحاب رسانه مخصوصا در مکان های علمی مانند دانشگاه مفید قم نباشیم.

دانشگاه مفید هتک حرمت خبرنگاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر