کد خبر: 232122 A

رییس شورای استان قم خبر داد؛

در سفر ۳ روزه رییس شورای اسلامی استان قم به استان خراسان رضوی، علاوه بر دیدار و گفت و گو با مدیران و مقامات استان های فارس و خراسان رضوی، تفاهم نامه خواهر خواندگی بین سه استان به امضاء رسید.

ایلنا: ابوالحسنی بر تعامل بیشتر در زمینه های فرهنگی و اقتصادی بین سه استان مذهبی کشور تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از قم، در سفر ۳ روزه رییس شورای اسلامی استان قم به استان خراسان رضوی، علاوه بر دیدار و گفت و گو با مدیران و مقامات استان های فارس و خراسان رضوی، تفاهم نامه خواهر خواندگی بین سه استان به امضاء رسید.

رییس شورای اسلامی استان قم پس از بازگشت از این سفر گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره مرقد مطهر حضرت احمد بن موسی(شاه چراغ) که فرمودند: اینجا بعد از مشهد و قم در واقع سومین حرم اهل بیت علیهم السلام در سرتاسر ایران است و همچنین به منظور تعامل و نزدیکی بیش از پیش سه استان مذهبی، تفاهم نامه خواهر خواندگی بین این سه استان به امضاء رسید.

ابوالحسنی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد، فرهنگ عزم ملی و مدیریت جهادی گفت: این تفاهم نامه با هدف تکریم زائرین، توسعه فعالیت های فرهنگی، تبادل تجربیات، ایجاد نمایشگاه و بازارچه هایی جهت ارائه محصولات فرهنگی سه استان و همچنین رونق صنعت گردشگری به امضا رسیده است.

رئیس شورای اسلامی استان قم در پایان افزود: شیوه نامه ی اجرایی این تفاهم نامه در آینده ای نزدیک توسط دبیرخانه شوراهای اسلامی سه استان تهیه و ابلاغ خواهد شد.

شورای استان قم ابوالحسنی شورای قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر