کد خبر: 235550 A

حجت الاسلام فرحزاد:

واعظ حوزه علمیه قم گفت: دوستان و دوستداران اهل بیت علیها السلام باید بیشتر از دیگران از خود مراقبت کنند تا مبادا باعثرنجش حضرت حجت(عج) شوند.

واعظ حوزه علمیه قم گفت: دوستان و دوستداران اهل بیت علیها السلام باید بیشتر از دیگران از خود مراقبت کنند تا مبادا باعثرنجش حضرت حجت(عج) شوند.

به گزارش ایلنا از قم، حجت الاسلام فرحزاد در جمع نمازگزاران و مجاوران این مکان مقدس اظهارداشت: انتظاری که از دوستان دارند از دیگران و غریبه ها چنین انتظاری ندارند، پس شیعیان باید مراقب باشند در دوران غیبت با رفتار و گفتار خود قلب حضرت را به درد نیاورند.
این محقق و پژوهشگر حوزه علمیه قم افزود: به نظر شما امروز به دلیل هجمه های فرهنگی موجود و دشمنی دشمنان، چه تعداد خانواده در جامعه ما ماهواره دارند؟ آیا وضعیت حجاب مناسب و زیبنده جامعه ما به عنوان منتظران حضرت است؟
حجت الاسلام فرحزاد ادامه داد: مطالعه سیره و زندگی ائمه اطهار(علیهم السلام) عامل بزرگی برای هدایت نسل جوان ایران اسلامی است، چرا که با مطالعه آن مورد عنایت حضرات معصومین(علیهم السلام) قرار خواهیم گرفت و سربزنگاه دست ما را می گیرند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به سیره امام علی بن موسی الرضا(علیه السلام) اشاره کرد و گفت: امام رضا(علیه السلام)، مظهر رأفت و مهربانی است و هر کس به ایشان تمسک بجوید بی شک آقا دستش را خواهند گرفت.
وی بیان داشت: ابوالحسن علی بن موسی(علیه السلام) ملقب به «رضا» امام هشتم از ائمه اثنی عشر(علیهم السلام) و دهمین معصوم از چهارده معصوم(علیهم السلام) است؛ مادر آن حضرت ام ولد نام داشته، سال تولد آن حضرت را ۱۴۸ و ۱۵۳ ه. ق و ماه تولد ایشان را بنا بر روایت ذی القعده گفته اند.
حجت الاسلام فرحزاد ادامه داد: مشهورترین لقب ایشان «رضا» بوده که بنابر روایتی در عیون اخبار الرضا علت ملقب بودن آن حضرت به «رضا» این بوده است که " هم دشمنان مخالف و هم دوستان موافق به ولایت عهدی او رضایت دادند و چنین چیزی برای هیچیک از پدران او دست نداده بود، از این رو در میان حضرات معصومین(علیهم السلام) تنها او به «رضا» نامیده شد.
وی به شخصیت علمی و اخلاقی آن بزرگوار اشاره کرد و گفت: شخصیت ملکوتی و مقام شامخ و زهد اخلاق حضرت رضا(علیه السلام) و اعتقاد شیعیان به او سبب شد که نه تنها در مدینه بلکه در سراسر دنیای اسلام به عنوان بزرگترین و محبوبترین فرد خاندان رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) مورد قبول عامه باشد و خصوصیات اخلاقی و زهد و تقوای آن حضرت به گونه ای بود که حتی دشمنان خویش را نیز شیفته و مجذوب خود کرده بود، با مردم در نهایت ادب، تواضع و مهربانی رفتار می کرد و هیچ گاه خود را از مردم جدا نمی نمود.

مسجد جمکران حجت الاسلام فرحزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر