کد خبر: 235657 A

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم:

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم گفت: با استفاده از ظرفیت سینما می‌شود برای انتقال مفاهیم فرهنگ نماز و نیایش به اقصی نقاط جهان است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم گفت: با استفاده از ظرفیت سینما می‌شود برای انتقال مفاهیم فرهنگ نماز و نیایش به اقصی نقاط جهان است.

به گزارش ایلنا از قم به نقل از ستاد خبری جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین، سید رسول موسوی نژادیان اظهار کرد: سینما کلیدی‌ترین ظرفیتی است که برای فرهنگ‌سازی مطلوب می‌شود در جامعه از آن بهره برد.

وی تصریح کرد: برای توسعه و گسترش شعائر دینی مانند نماز و نیایش و گسترش فرهنگ نماز خوانی در جامعه می‌شود از ظرفیت سینما به صورت مطلوب بهره برد.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم، میزبانی قم از جشنواره نماز و نیایش را مورد توجه قرار داد و گفت: این جشنواره پس از پنج دوره برگزاری، کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشته است و اکنون به مرحله ششم رسیده است.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره در قم، جذب آثار ارزشمند و شناسایی ایده‌ها و افکار نو در زمینه گرایشات دینی است، متذکر شد: تاکنون استعداهای درخشانی از سرتاسر کشور در این جشنواره شرکت کرده و با خلق آثاری فاخر موجب شگفتی شده‌اند.

موسوی نژادیان، استفاده از ابزار هنر را برای انتقال مفاهیم دینی بسیار شایسته دانست و اظهار کرد: با توجه به اینکه افرادی به اسم اسلام فعالیت‌های خشونت بار انجام می‌دهند بهترین ابزار مقابله با آنان برگزاری جشنواره‌هایی مانند جشنواره نماز و نیایش است که با استفاده از ابزار هنر چهره واقعی اسلام را به زیبایی نشان دهد.

اگر معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم خاطرنشان کرد: اگر از ظرفیت سینما برای اشاعه فرهنگ نماز و نیایش استفاده مطلوبی صورت بگیرد می‌شود این مفاهیم ارزشمند را به اقصی نقاط جهان منتقل کرد..

جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین جشنواره نماز و نیایش شهرداری قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر