کد خبر: 235701 A

آیت الله ممدوحی:

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ نماز و نیایش در جامعه باید گام‌های موثر و ارزشمندی برداشته شود تا جوانان به انجام این مهم ترغیب شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ نماز و نیایش در جامعه باید گام‌های موثر و ارزشمندی برداشته شود تا جوانان به انجام این مهم ترغیب شوند.

به گزارش ایلنا از قم به نقل از ستاد خبری جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین، آیت‌الله حسن ممدوحی با بیان اینکه سلامت جامعه در گرو معنویت است، اظهار کرد: برای گسترش فرهنگ معنویت در سطح جامعه به ویژه فرهنگ نماز و نیایش باید گام‌های ارزشمندی برداشته شود تا جوانان نسبت به انجام این مهم تشویق و ترغیب شوند.

وی افزود: برای فرهنگ‌سازی در جامعه باید از ظرفیت رسانه‌های تأثیرگذار بهره برد و مسئولان فرهنگی باید ابزارهای گوناگونی که مورد توجه جوانان در جامعه است را شناسایی و برای نهادینه کردن فرهنگ نماز در جامعه استفاده کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: باید با استفاده از کارشناسان آگاه در جامعه نیازسنجی صورت بگیرد و از موضوعاتی که در جامعه تازگی دارد در کارهای فرهنگی مانند برگزاری جشنواره بهره ببریم.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: مسئولان فرهنگی کشور باید با سرمایه‌گذاری در بخش جشنواره‌های فرهنگی و دینی جوانان را به سمت مبانی دینی و اعتقادی چون نماز و نیایش هدایت کنند.

وی ادامه داد: همه تلاش‌ها در این زمینه نباید به مدت زمان برگزاری جشنواره ختم شود بلکه باید به صورتی برای مردم نهادینه شود که برای برپایی چنین مسابقات و جشنواره‌هایی لحظه شماری کنند.

آیت‌الله ممدوحی بر ضرورت ترسیم برنامه بلند مدت برای نهادینه کردن فرهنگ معنوی نماز و نیایش در جامعه گفت: استفاده از برنامه‌های کوتاه مدت و سطحی هیچ گاه به نتیجه مطلوبی نخواهد رسید و در این راستا باید برنامه‌هایی تدوین شود تا بتوانیم از نزدیک‌ترین راه به نتیجه برسیم که استفاده از ابزار رسانه‌ای مانند فیلم می‌تواند بسیار موثر باشد.

جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین جشنواره نماز و نیایش آیت الله ممدوحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر