کد خبر: 236074 A

به دعوت شهردار دستجرد برگزارشد؛

شهرداران استان خواستار همکاری بیشتر اداراتی همچون منابع طبیعی و سازمان حفاظت از محیط زیست به منظور مکان یابی نقاط جدید جهت احداثسایت دفن بهداشتی زباله شهرها شدند.

همایش شهرداران مختلف استان قم، به دعوت و میزبانی شهرداری دستجرد برگزار شد.

به گزارش ایلنا از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری دستجرد، مجید مختاری شهردار دستجرد با اعلام این خبر افزود: این جلسه با موضوع هم اندیشی، هم افزایی وتبادل اطلاعات و بررسی دیگرمشکلات مبتلی به شهرهای استان قم به میزبانی شهرداری دستجرد برگزار گردید.

وی افزود: موضوع اصلی این همایش، مدیریت پسماند و نخاله های شهری بود که نقطه نظرات شهرداران محترم در این خصوص اخذ و پس از جمع بندی نظرات تصمیمات مشخصی درخصوص وضعیت فعلی وحرکت به سوی وضعیت مطلوب انجام شد.

شهردار دستجرد خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه عوارض خدمات بهای شهرداری چند سالی است که ثابت مانده مقرر شد پیشنهاداتی در جهت افزایش منطقی این تعرفه ها درراستای خدمات رسانی هرچه بهتر به مردم وحل معضلات مالی شهرداریها، صورت پذیرد.

همچنین علیرضا جواهر، مدیرکل دفتر امورشهری و شهرداری استانداری قم ضمن تقدیر از شهردار دستجرد به عنوان میزبان این همایش، به بررسی مصوبات ومباحثجلسه گذشته شهرداران اشاره و از شهرداران خواست تا نقطه نظرات وپیشنهادات خود را درخصوص مدیریت پسماند و مسائل دیگربیان کنند تا در همایش مدیران خدمات شهری استانها مطرح شود.

آقای جواهر افزود: درخصوص موضوعات اولویت دار شهرهای استان، به تفکیک از جمله مدیریت منابع انسانی، تعرفه عوارض بهای خدمات و.. به صورت کلی بحثوبررسی ومقرر گردید درجلسات آتی به تفصیل در این خصوص بررسی وهم اندیشی صورت گیرد.

مجید متین فر، مدیرکل هماهنگی وامور مناطق شهرداری قم نیز گفت: یک از اهداف این جلسات، اطلاع همکاران از عملکردهای یکدیگر ومشورت درخصوص مشکلات است تا بتوانند با تبادل اطلاعات وراهکارها، به مشکلات فائق آمده درنتیجه خدمات مناسب تر وبهینه تری به شهروندان ارائه دهند.

متین فر افزود شهرداری قم به عنوان مرکز استان درزمینه های مختلف از جمله مسائل آموزشی، فنی، همچنین درخصوص بیمه های تکمیلی وخدمات رفاهی به پرسنل شهرداری های دیگر استان قول همکاری ومساعدت داد که با امضاء تفاهم نامه ای به تصویب خواهد رسید.

در ادامه همایش، بختیاری، ابراهیمی، توحیدی وغریب کارشناسان ارشد استانداری، به بیان راهکارها ونظرات خود درجهت بهبود امور شهرداریها پرداختد.

همچنین شهرداران استان خواستار همکاری بیشتر اداراتی همچون منابع طبیعی و سازمان حفاظت از محیط زیست به منظور مکان یابی نقاط جدید جهت احداثسایت دفن بهداشتی زباله شهرها شدند.

در پایان مقرر شد جلسه آینده هم اندیشی شهرداران در شهر قنوات برگزار گردد.

در حاشیه این همایش، توسط کارشناسان استانداری قم از واحدهای مختلف شهرداری دستجرد ارزیابی به عمل آمد که به گفته عیسی لو کارشناس امور شهری، نتیجه بررسی ها، باتوجه به امکانات موجود در شهرهای استان قم، مناسب بود.

پس از اتمام همایش، شرکت کنندگان در معیت رئیس شورای اسلامی استان قم از پروژه های شهرداری دستجرد بازدید کردند.

مجید مختاری شهردار دستجرد استان قم دستجرد استان قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر