کد خبر: 294069 A

امام جمعه قم:

امام جمعه قم، با بیان این که به دولت مردان و تیم مذاکره کننده که سخت کوشانه و با اخلاص عمل کردند اعتماد داریم، گفت: هیچ وقت، حتی بعد از این مذاکرات، به آمریکا اعتماد نخواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، حجت الاسلام و السملمین سید محمد سعیدی، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به مذاکرات اخیر کشورمان با 1+5، اظهار داشت: اصل مذاکرات و اصل نشستن شش قدرت جهانی در یک طرف میز و جمهوری اسلامی ایران در طرف دیگر، نشان دهنده قدرت نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: این کشورهای طرف مذاکره، تا پیش از این حاضر نبودند با این وضعیت، با جمهوری اسلامی ایران، بر سر یک میز بنشینند، چراکه این شرایط، اقتدار نظام و کشور را نشان می‌دهد.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: این وضعیت با اقتدار کشور و نظام را مدیون پشتیبانی‌های مردم انقلابی، تلاش‌های امام مقتدر، تدابیر مقام معظم رهبری و دانشمندان غیرتمند کشور هستیم.

سعیدی با طرح این سؤال که آیا در شرایط موجود می توانستیم، امتیازهای کمتری به طرف‌های مقابل بدهیم و از آن طرف امتیازهای بیشتری دریافت کنیم؟ گفت: پاسخ کامل به این سؤال شاید وقت بسیاری بخواهد٬ اما در مجموع، اگر دولت‌های ما، رهنمودهای روشنگرانه و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب را در عرصه‌های مختلف، به ویژه عرصه اقتصادی به کار بسته و اقتصاد مقاومتی را تقویت می‌کردند، قطعا امروز دستی بالاتر در مذاکرات داشتیم.

وی با اشاره به توافق هسته‌ای ایران با 1+5، تأکید کرد: حالا که پس از مذاکرات، فضایی برای کشورمان باز شده، باید آن را تبدیل به فرصت کرده و فرمایش‌های رهبری را عملیاتی کنیم.

امام جمعه قم، تصریح کرد: ما به دولتمردان و تیم مذاکره‌کننده خود که سخت‌کوشانه و با اخلاص عمل کردند اعتماد داریم، اما به دشمنانمان اعتماد نداریم.

سعیدی در بخش‌های دیگری از سخنان خود، یاد و خاطره آیت‌الله العظمی بروجردی و آیت الله مشکینی که سالگرد ارتحال آنان در این ایام است را گرامی داشت.

حمایت حوزویان قم از مذاکره کنندگان هسته ای سعیدی امام جمعه قم نمازجمعه قم
نرم افزار موبایل ایلنا