کد خبر: 323264 A

مدیر دارالقرآن علامه‌طباطبایی(ره) قم:

ایلنا: مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) قم، گفت: بیت مرحوم علامه، صرفا به احیای تفسیر قرآن در حوزه علمیه و تربیت طلاب در بحث تفسیر قرآن اختصاص یافته و بر روی این مهم تمرکز کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، مرتضی نجفی قدسی، چهارشنبه شب در دومین شب از دوازدهمین همایش اساتید تفسیر قرآن کریم حوزه علمیه که در محل بیت مرحوم علامه طباطبایی(ره) در قم برگزار شد، اظهار داشت: دارالقرآن‌های زیادی در سطح کشور فعالیت دارند و اکثر آن‌ها نیز مشغول ترویج حفظ قرآن هستند اما دارالقرآن‌هایی که منحصرا در بحث تفسیر قرآن فعالیت کنند، بسیار معدود بوده و حتی می‌توان گفت غیر از دارالقرآن علامه طباطبایی در این زمینه وجود ندارد. 

وی خاطرنشان کرد: دارالقرآن امام علی(ع) در تهران و برخی دیگر از شهرهای کشور نیز تحت هدایت دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) قم فعال بوده و به ارائه خدمات قرآنی می‌پردازد. 

رئیس دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) افزود: بزرگ‌ترین مسابقات قرآن کشور، در آینده‌ای نزدیک و با حضور ۳هزار و ۳۰۰ نفر از قاریان و حافظان قرآن توسط دارالقرآن امام علی (ع) برگزار می‌شود. 

وی با اشاره به فعالیت‌های بیت علامه طباطبایی(ره) گفت: این بیت صرفا به احیای تفسیر قرآن در حوزه علمیه و تربیت طلاب در بحث تفسیر قرآن اختصاص یافته و بر روی آن تمرکز کرده است. 

نجفی قدسی گفت: در سال‌های فعالیت در بیت علامه طباطبایی(ره) این توفیق را یافتیم که علاوه بر برگزاری همایش‌های تفسیری با حضور علما و مراجع معظم تقلید، دروس تخصصی تفسیر قرآن را در این بیت برگزار و همچنین نسبت به اعزام اساتید تفسیر قرآن به شهرهای مختلف کشور در ایام ماه رمضان نیز توجه داشتیم. 

علامه طباطبایی دارالقرآن علامه طباطبایی مرتضی نجفی قدسی همایش اساتید تفسیر قرآن کریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر